Переключиться на мобильную версию

Православні християни святкують Стрітення Господнє

Православні християни в неділю, 15 лютого, святкують Стрітення Господнє. У народі говорять, що на Стрітення зима з весною зустрічається.
Православні християни святкують Стрітення Господнє
Православні християни святкують Стрітення Господнє
xxc.ru

У цей день віряни згадують одну з найважливіших подій земного життя Ісуса Христа. Відповідно до Євангелія, на сороковий день після народження Ісуса, Пресвята Діва Марія і праведний Йосип принесли дитину в ієрусалимський храм, щоб, за звичаєм, "поставити перед Господом".

У храмі до них підійшла благочестива людина на ім'я Симеон, який мав одкровення, що він не помре, поки не побачить Спасителя світу. Симеон довго чекав виконання Божої обіцянки - він жив близько 300 років. У храмі Симеон взяв на руки Ісуса, благословив Бога і сказав: "Господи, тепер Ти відпускаєш мене із цього життя в прийдешнє, як обіцяно Тобою мені, і я тепер помру спокійно, тому що на власні очі бачив Спасителя світу".

 Цей день можна назвати зустріччю Старого і Нового Завітів. Саме слово "стрітення" у перекладі сучасною українською мовою означає "зустріч". Праведники Старого Завіту - Симеон і пророчиця Анна - удостоїлися честі зустріти в храмі носія Нового Завіту, в особі якого вже зустрілися Бог і людина.

Свято Стрітення Господнє відноситься до найдавніших свят християнської Церкви.

 

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь