Переключиться на мобильную версию

Жванія: Ініціатива імпічменту - це гра у "хто в домі господар"

Нинішня редакція Конституції не дозволяє реалізувати процедуру імпічменту, заявив народний депутат Давид Жванія.
Жванія вважає, що Ющенку не варто боятися імпічменту
Жванія вважає, що Ющенку не варто боятися імпічменту
lenta.ru

"У нас сьогодні без внесення змін до Конституції по суті неможливо провести процедуру імпічменту Президента, хоча формально вона й існує", - передала слова Жванії його прес-служба.

Політик підкреслив, що хоча можливість імпічменту і передбачено в Основному законі, її процедурі приділено лише одна стаття. Крім цього, безпосередню участь у відставці Президента беруть Конституційний і Верховний суди, які повинні дати висновки, щодо конституційності роботи спеціальної слідчої комісії і вагомості звинувачень, висунутих главі держави.

"Необхідно також врахувати, що в Україні ще не було жодного прецеденту відставки глави держави, тому в ході реалізації процедури може виникнути безліч" нюансів ", які в свою чергу можуть затягнути процес на невизначений час", - зазначив депутат.

У зв'язку з цим Жванія підкреслив, що зараз заяви щодо можливість розпочати процедуру імпічменту є психологічним фактором, оскільки відсутній реальний механізм для цього.

"Якщо є 300 голосів під це - можна вносити зміни до Конституції, але для цього потрібні мінімум дві сесії Верховної Ради, а далі вже можна говорити про те, що за цією процедурою можна буде залучити Президента країни до відповідальності", - резюмував Жванія.

Також він нагадав, що Віктор Ющенко повернув з пропозиціями до Верховної Ради закон Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України, який дав би формальну можливість для початку імпічменту.

"Тому, всі заяви про можливість відставки на даному етапі Президента - це швидше психологічний тиск на Ющенка і щось на зразок гри хто в домі господар, адже сьогоднішня процедура імпічменту, по суті нездійсненна", - наголосив Жванія.

Як повідомлялося, 9 лютого голова Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що парламент повинен врахувати пропозиції Президента до закону про ТСК. А заступник глави Секретаріату Президента Марина Ставнійчук сказала, що, в цьому випадку, Президент підпише закон.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла закон Про тимчасові слідчі комісії, спеціальної тимчасової слідчої комісії та тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради 15 січня. Цим законом, зокрема, передбачені особливості діяльності спецкомісії, яка буде займатися проведенням розслідування обставин вчинення Президентом державної зради, а також визначена процедура імпічменту.

7 лютого Президент повернув цей закон в Раду зі своїми пропозиціями для повторного розгляду. Пропозиції Президента під час розгляду закону на пленарному засіданні Ради буде представляти Ставнійчук.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь