Переключиться на мобильную версию

Ющенко в гострому поєдинку не на життя, а на смерть з урядом – Литвин

Спікер Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що парламент повинен призначити президентські вибори на 17 січня 2010 року і до цього часу ніякі позачергові вибори не відбудуться.
Нема демократії - нема країни
Нема демократії - нема країни
image.newsru.ua

Про це він заявив в ефірі телеканалу ICTV. 

Зі слів Литвина, «Верховна Рада може визначитися і прийняти як належне, що 17 січня 2010 року повинні відбутися президентські вибори і цей період до президентських виборів має бути періодом роботи. Для того щоб кожен бачив, планував, що слід зробити»,- пише Українська правда. 

Крім того, Литвин переконаний, що позачергові вибори можуть відбутися за однієї умови, коли люди остаточно втомляться терпіти те, що відбувається в Україні і вони змусили всіх піти геть. 

Також Литвин в черговий раз зазначив, що в правовому вимірі зробити реальним процес позачергових виборів абсолютно неможливо, оскільки він не бачить доброї волі, щоб погодилися на такий крок. 

Крім того, коментуючи ситуацію, яка склалася між Президентом Віктором Ющенком і урядом, спікер сказав: "Президент в гострому поєдинку не на життя, а на смерть з урядом". 

Литвин підкреслив, що "цей уряд сформовано Президентом. І я говорив і Президенту, і депутатам - якщо половина уряду туди увійшла за квотою Президента, і якщо вони кажуть, що уряд поганий, не працює, то давайте приймемо рішення про те, що ці люди вийдуть зі складу уряду ". 

Крім того, Литвин проти призначення технічного уряду. 

"Я не є прихильником того, щоб сьогодні всі один одного лаяли. Є прем'єр. Якщо інші можуть запропонувати (іншого прем'єра), нехай прийдуть і зроблять краще. Я є прихильником того, щоб жорстко питати з уряду", - заявив Литвин. 

Литвин запропонував питати з уряду, що він зробив, бо технічний уряд взагалі буде жити за принципом: " Давайте почекаємо, хто стане президентом, а там розберемося, як бути і кому служити ". 
  
Литвин також закликав присутніх експертів не критикувати, а вносити свої пропозиції в законопроекти. 

"У мене є один важіль - умовляти, і ви знаєте, що голова Верховної Ради - це староста в класі або комсорг. Тут не можна скомандувати - всі вишикуйтеся і йдіть в один бік!, - Треба переконати людей", - зазначив спікер. 

Зі слів Литвина, якщо нема парламенту, нема країни і демократії. 

Крім того, Литвин підкреслив, що в умовах, коли стискується економіка - стискується демократія і з'являються авторитарні тенденції, і сьогодні суспільство вже готове до диктатора з умовою, що він дасть певну визначеність, повідомляє Українська правда. 

Також Литвин висловився обома руками за те, щоб нинішній голова парламенту, Президент, прем'єр та лідер опозиції не балотувалися в президенти. 

"Особисто у мене робота є, я обома руками за, але постановка цього питання призведе до того, що кажуть, що я грубо порушую права, демократію, і це нічого не дасть", - поділився скепсисом Литвин. 

Він також висловив думку, що якби в Україні не було б президентської кампанії, то не було б і цього параду марнославства. 

Раніше голова Верховної Ради Володимир Литвин спрогнозував проходження в парламент чотирьох політичних сил на наступних виборах.


Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь