Переключиться на мобильную версию

Регіонали вимагають звільнити Огризка

Заява міністра закордонних справ Володимира Огризка про можливе оголошення персоною нон-ґрата в Україні Надзвичайного і Повноважного Посла РФ Віктора Черномирдіна не відповідає національним інтересам України, тому голову МЗС потрібно звільнити із займаної.

Про це, зокрема, заявив народний депутат України від Партії регіонів, співголова депутатської групи Верховної Ради по зв'язках з Російською Федерацією Сергій Ківалов.

Він зазначив, що міжнародним правом передбачено безліч інструментів обмеження спілкування держав, у тому числі і оголошення персон нон-ґрата (стаття 9 Конвенції про дипломатичні відносини 1961 р.).

Але сьогодні, підкреслив депутат, відносини між цивілізованими країнами будуються на основі правил міжнародної ввічливості, а на міжнародне право посилаються лише в крайньому випадку, "коли не бояться або бажають загострення ситуації".

Ківалов висловив переконання, що "нападки на Росію на такому рівні" переслідують лише одну мету - "підрив дружніх відносин з Росією, згортання українсько-російського співробітництва та дестабілізацію важливої ділянки зовнішньої політики України".

Водночас, зазначив регіонал, основні напрями зовнішньої політики України, які затверджено постановою Ради, називають першочерговим завданням створення атмосфери взаємної довіри і поваги України з Росією як зі стратегічним партнером, будівництво дружніх українсько-російських відносин і прийняття всіх заходів для переведення їх у русло справжнього добросусідства й взаємоповаги. Такі ж принципи закладено в Договорі про дружбу, співробітництво і партнерство між двома країнами, який має силу Закону.

Згідно із положенням про МЗС, нагадав Ківалов, його саме і створено для реалізації вищезазначеної політики, а відповідальність за її реалізацію несе персонально міністр. Однак міністр, як зазначив нардеп, не справляється зі своїми завданнями, тому його потрібно звільнити із займаної посади.

Ківалов також повідомив, що як співголова депутатської групи по зв'язках з Росією, запропонує це питання для розгляду на засіданні групи з метою колективного реагування на ситуацію. В індивідуальному порядку він вже направив депутатські звернення до Президента України і міністра закордонних справ.

"Якщо і цього разу реакції не буде, ми змушені будемо зареєструвати проект постанови Верховної Ради про звільнення Володимира Огризка з посади міністра закордонних справ України", - заявив Ківалов.

Крім того, його колега по фракції Ганна Герман сказала, що заява МЗС щодо Надзвичайного і Повноважного Посла Російської Федерації в Україні Віктора Черномирдіна є "незваженою і шкодить відносинам України з Росією".

"Зараз не час звертати увагу на якісь, знаєте, дурниці, зараз потрібно дивитися, за великим рахунком, і робити все для поліпшення відносин між Україною та Росією", - сказала вона.

Герман вважає, що необхідно розробити спільний українсько-російський план виходу з кризи, а не "погіршувати всілякими незваженими заявами відносини із нашим найближчим сусідом".

"Я вважаю, що Огризко вже завдав чимало шкоди іміджу України, - зазначила регіоналка. – Його певні дрібні заявки, які можна було б якось, можливо, десь і виправдати у звичайний час, але зараз, під час кризи, за такі речі треба знімати з роботи".

Говорячи про посла РФ в Україні, депутат зазначила: "Ми знаємо його оригінальність, ми знаємо, як він часто неоднозначно висловлюється, ми до цього всі звикли". Водночас, на її думку, якщо б Україна була сильною державою, то вона "спочатку б щось зробила, а потім говорила".

"Найсмішніше, що Україна нічого не могла зробити, а завжди проголошувала якісь немудрі заяви, чим тільки шкодила собі, своїй державі і відносинам із сильними сусідами", - додала народний депутат Герман.

Як повідомлялося, лідер ЛДПР Володимир Жириновський сьогодні заявив, що Президент України погрожує вислати посла Росії Віктора Черномирдіна для того, щоб підняти свій виборчий рейтинг.

У МЗС Росії заявили про сумний факт демаршу українського зовнішньополітичного відомства щодо Чорномирдіна. А глава МЗС України Володимир Огризко сьогодні заявив, що Черномирдіна попередили: "Усе залежить від нього".

Нагадаємо, приводом для вручення ноти протесту Черномирдіну стало його інтерв'ю газеті Комсомольська правда, яке опубліковано 11 лютого. Зокрема, говорячи про Віктора Ющенка і Юлію Тимошенко посол сказав:

"Так, собачаться між собою, покривають один одного ... Відкрито, по телебаченню! Ось, будь ласка - вона підписала потрібне ж для України, а він зараз прискіпується: де гроші, Зіно?".

На адресу Президента України Віктор Черномирдін сказав: "На вигляд-то ніби нормальний мужик. Він такого складу - малює, черепки збирає. Він може навколо якогось пенька години три ходити, розглядати його, фантазувати. Вдома він там таке назбирав - млини, жорна, до величезних! Вітряних млинів в Києві понаставляв ... І ця людина раптом виявила себе ось такою. Ніяк на нього не схоже. Ну ніяк, хоч убийте мене, не здатний він на таке. Однак він робить. Хтось допомагає" .

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь