Переключиться на мобильную версию

Тимошенко відмовилася коментувати ситуацію із Черномирдіним

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко відмовляється коментувати заяву Міністерства закордонних справ України про можливе оголошення посла Росії в Україні Віктора Черномирдіна персоною нон-ґрата в Україні.
Тимошенко: Я займаюся виключно своєю справою
Тимошенко: Я займаюся виключно своєю справою
tymoshenko.com.ua

Про це Тимошенко заявила сьогодні на прес-конференції в Кабінеті міністрів.

"Шановні друзі, я вам публічно пообіцяла, що я відходжу від будь-яких політичних і дипломатичних інтриг. Я не хочу нічого коментувати, я займаюся виключно своєю справою - захищаю країну від кризи", - сказала Тимошенко.

Крім того, політолог Вадим Карасьов вважає малоймовірним оголошення Черномирдіна персоною нон-ґрата в Україні.

"Це - попередження. Навряд чи дійде справа до оголошення Черномирдіна - давнього знайомого, давнього друга української політичної еліти - персоною нон-ґрата. Затьмарити відносини між Україною та Росією це (попередження МЗС) теж не може, оскільки вони й так на нульовій позначці. Тому ... це просто така, я б сказав, перепалка, яку викликано досить складною і серйозною ситуацією в Україні, пов'язаною як із економічною, так і з політичною кризами", - сказав Карасьов.

Говорячи про можливі причини появи попередження, політолог не виключив, що крім "не зовсім дипломатичних висловів" Черномирдіна є глибші причини.

"Швидше за все, - припустив він, - у нинішнього посла Росії в Україні досить добрі, теплі стосунки з Юлією Тимошенко - очевидно, він консультував її і під час газової кризи, багато в чому сприяв успішному завершенню переговорів з Володимиром Путіним. Це теж могло якоюсь мірою спонукати на реакцію на досить гострі, не зовсім дипломатичні висловлювання Черномирдіна одній із російських газет стосовно ситуації в Україні".

Водночас, торкаючись питання про ініціатора такого кроку, Карасьов виключив вплив Секретаріату Президента на заяву МЗС.

"Я думаю, ініціатором такої ситуації був не стільки Секретаріат, оскільки глава Секретаріату зараз відсутній, швидше це - ініціатива самого МЗС", - сказав він, додавши: "Навряд чи, я думаю, Секретаріат був автором, тим більше роздумував про те, як би попередити Черномирдіна про ті чи інші його дії щодо українських політиків або стосовно української політичної ситуації в цілому".

Як повідомлялося, Посольство Російської Федерації в Україні називає "необґрунтованим демаршем" заяву МЗС України щодо Черномирдіна.

У МЗС України вважають реакцію на висловлювання Черномирдіна адекватною та своєчасною.

Президент України Віктор Ющенко погрожує вислати Черномирдіна для того, щоб підняти свій виборчий рейтинг, вважає лідер ЛДПР Володимир Жириновський.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь