Переключиться на мобильную версию

Ющенко поскаржився Медведьку на статистичні дані Кабміну

Президент України Віктор Ющенко направив генеральному прокурору Олександру Медведьку листа, в якому просить перевірити дотримання вимог законодавства посадовими особами виконавчої влади при здійсненні ними обмеження або запізненні оприлюднення статистични.
Ющенко поскаржився Медведьку
Ющенко поскаржився Медведьку
president.gov.ua

Як повідомили в прес-службі Президента, у разі необхідності Генпрокуратура повинна вжити відповідних заходів реагування.

Зокрема, Президент посилається на закон України Про внесення змін до статті 5 закону України Про прожитковий мінімум, згідно з яким із квітня 2008 року спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики повинен оприлюднити розрахунки щомісячного фактичного розміру прожиткового мінімуму на одну особу, а також окремо для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення.

Однак, зазначив Президент, на офіційному веб-сайті Міністерства праці та соціальної політики в мережі інтернет всупереч вимогам закону розміщуються лише показники про фактичний розмір прожиткового мінімуму без приведення відповідних розрахунків.

До того ж, йдеться у зверненні глави держави, оприлюднення цих показників почалося зі значним запізненням, починаючи з IV кварталу 2008 року.

Крім того, згідно з розпорядженням Кабінету міністрів України від 9 серпня 2001 року Держкомстат повинен передбачати у планах державних статистичних спостережень щомісячне визначення величини ВВП з публікацією його показників.

"Так, у 2008 році звітні дані про ВВП за січень було оприлюднено 15 лютого. Однак станом на 17 лютого 2009 року інформацію про валовий внутрішній продукт за січень поточного року на офіційному веб-сайті Держкомстату не розміщено", - зазначається у листі Ющенка.

Президент вказує на те, що Кабінетом міністрів України до цього часу не затверджений план державних статистичних спостережень на 2009 рік, згідно з яким органами державної статистики повинні проводитися державні статистичні спостереження у поточному році.

Нагадаємо, ще вчора перший заступник глави Секретаріату Президента Олександр Шлапак заявив, що Ющенко "надзвичайно стурбований тим, що відсутність реальних результатів роботи уряду підміняється приховуванням інформації від суспільства".

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь