Переключиться на мобильную версию

Рада Криму проголосувала проти відкриття у Сімферополі представництва США

Верховна Рада Криму виступила проти американської дипломатичної присутності у Сімферополі.
Про це йдеться у зверненні, адресованому Президенту Віктору Ющенку, голові Верховної Ради України Володимиру Литвину та прем'єр-міністру Юлії Тимошенко, - текст якого є в Українських Новин.

Звернення було ухвалене на сесії Ради Криму 18 лютого 77 голосами із 87 присутніх у залі депутатів.

Рада закликає керівництво країни утриматися від відкриття американського представницького офісу у Сімферополі.

На думку депутатів, рішення про відкриття у Сімферополі американської дипломатичної присутності було задеклароване Міністерством закордонних справ України без урахування державних гарантій, що стосуються статусу та повноважень Автономної Республіки Крим.

"Значна частина  громадськості Криму дане рішення характеризує як провокаційне, спрямоване на підрив політичної стабільності в Автономній Республіці Крим та в Україні, на подальше погіршення стратегічно найважливіших українсько-російських відносин", - сказано у зверненні.

Депутати вважають, що в умовах фінансової, соціально-економічної та політичної криз, що є в Україні, необхідна нормалізація двосторонніх українсько-російських відносин шляхом підвищення взаємної довіри.

У зверненні зазначено, що ВР Криму не бачить підстав для відкриття американського представницького офісу в місті Сімферополі.

У зверненні нагадано, що 19 грудня 2008 року у Вашингтоні була підписана Хартія Україна-США про стратегічне партнерство, пунктом 4 розділу V якій заявлено, що "Україна вітає намір США організувати американську дипломатичну присутність (американський представницький офіс) у місті Сімферополі".

Як повідомлялося, сьогодні вранці учасники мітингу у Сімферополі облили бензином та спалили опудало дядька Сема, протестуючи проти планів відкрити у Сімферополі дипломатичне представництво США.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь