Переключиться на мобильную версию

Парламент АР Крим: Випускники шкіл мають самі вибирати мову зовнішнього тестування

Кримський парламент прийняв рішення про те, що щорічне зовнішнє незалежне оцінювання знань випускників шкіл має проходити тією мовою, яку обрав для себе випускник.
Випускники шкіл мають самі вибирати мову зовнішнього тестування, - вважають у Криму
Випускники шкіл мають самі вибирати мову зовнішнього тестування, - вважають у Криму
static.24.ua

За це рішення на засіданні кримського парламенту в середу проголосувало 83 депутати, проти - 4 з 88 зареєстрованих.

Крім того, кримські депутати направили звернення до Кабінету міністрів України, в якому пропонують під час проведення зовнішнього незалежного тестування в Україні використовувати мову згідно з волевиявленням випускників.

У зверненні наголошується, що в 2008 році для участі у тестуванні в Криму зареєструвалося 23,5 тис. людей, 98% яких виявили бажання проходити тестування російською мовою – мовою навчання в загальноосвітніх учбових закладах.

Водночас, як наголошується в зверненні, в Криму виникли серйозні організаційні проблеми при проведенні оцінювання. Серед них, зокрема, відсутність у місцевих бюджетах коштів на фінансування підвезення учасників тестування і вчителів, а також використання додатку українською мовою до тестів російською мовою. Ще однією проблемою стало проведення тестування протягом навчального року, що ускладнює здійснення учбового і виховного процесу в школах.

У зв’язку з цим кримський парламент вважає необхідним передбачити для місцевих бюджетів в обсязі міжбюджетних трансфертів на 2009 рік у галузі освіти, цільові кошти на фінансування підвезення учасників тестування, оплату витрат на відрядження педагогів, які супроводжують учнів.

Крім того, парламент автономії вважає за необхідне створити рівні умови для осіб, які проходять тестування, незалежно від мови навчання, у тому числі якісний переклад усіх тестових завдань мовами національних меншин.

Кримський парламент також вважає за необхідне розробити законопроект України Про зовнішнє незалежне оцінювання учбових досягнень випускників учбових закладів системи загальної середньої освіти, організувати його широке обговорення і винести на розгляд Верховної Ради України.

Кримський парламент вважає, що Кабінет міністрів України повинен доручити міністрові освіти і науки України Івану Вакарчуку внести зміни до порядку проведення тестування, зокрема, виключивши з нього положення про те, що зовнішнє оцінювання може проводитися мовами навчання лише у перехідний період (2008-2009 роки).

Депутати кримського парламенту зазначають, що в АРК функціонують загальноосвітні учбові заклади з російською, кримськотатарською, українською мовами навчання, в яких учні вивчають українську мову як державну, а також рідні мови - російську, кримськотатарську, новогрецьку, вірменську та інші. При цьому виконання українською мовою тестових завдань з математики, фізики, хімії, історії України, біології, географії, зважаючи на специфіку термінології, викличе значні труднощі в учнів, які вивчають ці предмети мовами національних меншин.

У зв’язку з цим, з метою забезпечення реалізації прав громадян України на отримання якісної і доступної освіти, а також в порядку забезпечення виконання державних гарантій, передбачених Європейською хартією регіональних мов і мов нацменшин, ратифікованою Верховною Радою України 15 травня 2003 року, "вважаємо за необхідне при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання використовувати мову навчання згідно з волевиявленням  випускників", - сказано у зверненні кримського парламенту до уряду України.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь