Переключиться на мобильную версию

Рада вирішила розслідувати порушення при землевідведенні в Київській області

Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію із розслідування порушень Конституції та законів посадовими особами районних державних адміністрацій Київської області при відведенні земельних ділянок.
ВР розслідуватиме порушення при землевідведенні
ВР розслідуватиме порушення при землевідведенні
15 хвилин

За прийняття відповідного проекту постанови, зареєстрованого 3 лютого, проголосувало 367 депутатів.

Очолив комісію депутат Ради від фракції Блоку Юлії Тимошенко Костянтин Бондарьов. Усього до її складу увійшли 11 депутатів від всіх фракцій.

Основними завданнями комісії є з'ясування обставин і розслідування зазначених фактів. Термін її роботи - 6 місяців.

У пояснювальній записці до проекту зазначається, що зловживання при відведенні та переоформленні земділянок у Київській області набули масового характеру. На думку автора, землевідведення відбуваються за допомогою тіньових або відверто кримінальних схем при мовчазній згоді місцевих посадових осіб, що свідчить про невиконання ними своїх обов'язків.

Такі зловживання, які стали надбанням громадськості, мали місце в Бориспільському, Обухівському, Києво-Святошинському, Вишгородському, Броварському та Васильківському районах області.

Як повідомлялося, днями міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко заявив про незаконне землевідведення для сім'ї співробітника Секретаріату Президента України. "Ми виявили в Обухівському районі незаконне, з нашої точки зору, землевідведення для родини пана Шлапака", - зазначив міністр.

23 грудня минулого року Бондарьов пропонував Раді розслідувати факти порушень земельного законодавства посадовими особами районних державних адміністрацій Київської області при відведенні земельних ділянок і причетність до цього працівників Секретаріату Президента, але 3 лютого проект постанови було перереєстровано із низкою змін.

До цього Києво-Святошинський райсуд обрав запобіжний захід для 3-х чиновників Броварської райдержадміністрації утримання під вартою терміном на 2 місяці. Співробітники міліції затримали їх за підозрою в отриманні 11 млн гривень хабара.

У листопаді 2008 року Президент доручив генпрокурору Олександрові Медведьку перевірити інформацію про діяльність організованого злочинного угрупування в сфері земельних відносин у Київській області. До цього до Віктора Ющенка звернувся депутат Київської облради Володимир Федосєєв (НУ) із проханням припинити діяльність ОЗГ в області, до якої, за його даними, причетний депутат Ради від БЮТ Богдан Губський та інші депутати.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь