Переключиться на мобильную версию

Рада з'ясує, чи можна присвоїти Донецькому університету ім'я Стуса

Верховна Рада проголосувала за вивчення профільним комітетом парламенту можливості присвоєння імені Василя Стуса Донецькому національному університету.
Комітет ВР вивчить можливість присвоєння ДНУ імені Стуса
Комітет ВР вивчить можливість присвоєння ДНУ імені Стуса
ljplus.ru

Таке рішення підтримали 226 народних депутатів з 436, зареєстрованих у залі.

Під час обговорення цього питання у сесійній залі відбулася лайка між автором проекту постанови В'ячеславом Кириленком (фракція НУ-НС) та представниками фракції Партії регіонів.

Зокрема, В’ячесчлав Кириленко категорично заперечував проти необхідності виїзду в Донецьк для вивчення даного питання.

У свою чергу голова Верховної Ради України Володимир Литвин повідомив, що на погоджувальній раді представники фракцій Партії регіонів та КПУ виступили категорично проти розгляду цього питання і прийняття рішення по ньому.

У відповідь В'ячеслав Кириленко сказав, що з цього приводу думає коаліція. На що Литвин сказав: "Ви не вчіть коаліцію працювати. Спочатку працюйте в коаліції".

Перший заступник голови фракції Партії регіонів Олександр Єфремов на засіданні парламенту заявив, що у нього є підписи тисяч студентів університету, а також викладацького складу, які виступають проти прийняття парламентом рішення про присвоєння Донецькому національному університету імені Стуса.

Єфремов підкреслив, що вчена рада університету не підтримує точки зору, яка "тут блукає в думках кількох, з моєї точки зору, нездорових людей".

Він підкреслив, що "нести свою ідеологію насильницьким шляхом на іншу територію всупереч думки тих людей, які проживають на цій території, є неприпустимим у будь-якій цивілізованій країні, демократичній державі".

Як повідомлялося, 17 лютого вчена рада Донецького національного університету проголосувала проти присвоєння вузу імені поета Василя Стуса або ж імені колишнього першого секретаря обкому Компартії УРСР Володимира Дегтярьова.

9 лютого Президент України Віктор Ющенко доручив міністрові освіти і науки Івану Вакарчуку і голові Донецької облдержадміністрації Володимиру Логвиненку розглянути в найкоротші терміни ініціативу студентського самоврядування про присвоєння ДНУ імені Василя Стуса.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь