Переключиться на мобильную версию

Міноборони попередило про швидке руйнування армії

Міністерство оборони вважає, що державний бюджет на 2009 рік веде до руйнування Збройних сил.
Бюджет на 2009 рік веде до руйнування ЗС
Бюджет на 2009 рік веде до руйнування ЗС
president.gov.ua

Про це говориться в повідомленні прес-служби Міноборони.

"Структура витрат на оборону в 2009 році свідчить про те, що цей бюджет є "бюджетом проїдання" і призведе до руйнування Збройних сил", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, Міноборони бачить загрозу зменшення наполовину військових частин, готових до виконання завдань за призначенням, різкого падіння рівня справності високотехнологічного озброєння і техніки, повного припинення робіт із модернізації озброєння, професійної деградації військових, масових звільнень із армії.

Міноборони нагадує, що при підготовці проекту держбюджету-2009 воно готувало кілька варіантів своїх пропозицій.

Зокрема, один із них передбачав виділення на потреби відомства 32,4 млрд гривень, і було спрямовано на розвиток ЗС.

На думку міністерства, такий обсяг грошей міг би забезпечити повноцінну бойову підготовку і соціальний захист військовослужбовців.

Інший варіант передбачав виділення 17,5 млрд. гривень.

У результаті ж бюджет Міноборони на 2009 складає 11,65 млрд. гривень, з яких 7,4 млрд. прямо заплановано з бюджету, а 4,2 млрд. - із спеціального фонду з коштів, які отримано від продажу надлишкового майна ЗС.

Міноборони зазначає, що всі європейські армії фінансуються тільки із загального фонду бюджету, а в 2008 році український спецфонд для армії отримав лише 1,2 млрд. гривень.

"Тобто, 3 млрд. - це повітря, це кошти, про які ніхто не може сказати, звідки вони наповнять спецфонд", - зазначається в повідомленні.

Таким чином, коштів, що виділяються державою, вистачить у кращому випадку на утримання армії, але не на її розвиток і соціальний захист.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Юлія Тимошенко критикує Міністерство оборони за виплату високих пенсійних пільг і закупівлю продовольства для військовослужбовців за завищеними цінами.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь