Переключиться на мобильную версию

Ющенко: Сотні років українську мову переслідували і принижували

Президент Віктор Ющенко вважає завданням нинішнього покоління українців подолати рудименти колоніального минулого в мовній свідомості і практиці.
Ющенко закликає українців змінити мовну свідомість
Ющенко закликає українців змінити мовну свідомість
president.gov.ua

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Президента.

"Завданням нинішнього покоління українців є остаточне подолання рудиментів колоніального минулого в мовній свідомості і практиці. Державна мова має зайняти належне місце у всіх сферах суспільного життя на всій території країни", - зазначив Ющенко в зверненні з нагоди Дня рідної мови.

Крім цього Президент зазначив, що любов і повага до української мови в демократичній Україні повинні передбачати любов і повагу до мов всіх національних товариств, які живуть на території країни.

"Різноманітність мов, культур і традицій є нашим багатством і цивілізаційний надбанням. Забезпечення прав національних меншин, міжетнічна гармонія і солідарність є запорукою успіху єдиної політичної української нації", - вважає він.

При цьому Ющенко повідомив, що на даний момент людство розмовляє понад 6 тисячами мов, кожна з яких є унікальним духовним скарбом свого народу, несе його тисячолітній досвід, відображає його власне бачення світу.

" До цьогорічного Дня рідної мови ЮНЕСКО вперше підготувала Всесвітній атлас мов, що зникають. Майже половина мов світу нині перебуває на межі вимирання, щомісяця згасають дві мови. Смерть кожної – це не тільки трагедія окремого етносу, а й непоправна втрата для всієї цивілізації ", - сказав Президент.

На його думку, українці, як ніхто інший, розуміють, як багато означає рідна мова для нації і для людини.

" Сотні років українську мову переслідували і принижували, її забороняли офіційно, її підступно витісняли з ужитку. Але ми завжди знали: наша мова – це наша нація, гордість і гідність, незалежність і наше обличчя серед народів світу ", - заявив Ющенко.

Президент також зазначив, що українці вистояли, підняли рідну мову до рівня найрозвиненіших мов світу, українські поети і прозаїки створили багату літературу, інтелігенція крок за кроком утверджувала українську мову як мову мистецтва, науки, засобів масової інформації, політики та бізнесу.

Ющенко бажає, щоб рідне слово завжди стояло на сторожі України, а мова матері була благословенням для кожного з українців.

21 лютого в усьому світі відзначається День рідної мови, заснований у 1999 році на сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО. Він спрямований на підтримку мовного і культурного різноманіття.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь