Переключиться на мобильную версию

У мешканця Охтирки конфіскували саморобний літак

Мешканець міста Охтирка Сумської області Ігор Струковец в кустарних умовах створив літак. Правоохоронці конфіскували творіння народних умільців.
Продати літак авіаконструктор не встиг
Продати літак авіаконструктор не встиг
rama.com.ua
За словами старшого помічника прокурора Сумської області Геннадія Сніди, 46-річний житель Охтирки з товаришами організував цех із виготовлення одномоторних літаків типу Зодіак 601 у приватних гаражах.

Порушуючи чинне законодавство, не маючи відповідного сертифіката, він "змайстрував" повітряну машину з метою подальшої її реалізації. Орієнтовна ціна такого апарату - близько 30 тис. доларів, зазначив чиновник.

Продати літак авіаконструктор не встиг, оскільки був затриманий працівниками правоохоронних органів. Експерти вважають, що технічні характеристики літального апарата не відповідають конструкторським вимогам: на ньому встановлено двигун від автомобіля SUBARU EJ-20, приладові пристрої - від автомобіля ВАЗ-2106, а рятувальні системи взагалі відсутні.

Сумський транспортний прокурор порушив відносно підпільного авіаконструктора кримінальну справу по частині 1 ст. 203 Кримінального кодексу України - зайняття забороненими видами господарської діяльності. Розпочато досудове слідство.

Тим часом аматори з Охтирки оскаржили вилучення літака в прокуратурі і закликали авіаційну громадськість України стати на їх захист.

Зібрати літак від першої до останньої гайки було мрією Ігоря Струковця та його друзів. Свій перший одномоторний апарат колишні льотчики-винищувачі, нині пенсіонери, збирали в гаражах, які перетворили на авіамайстерні. Креслення шукали в Інтернеті, деталі купували за власні гроші.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь