Переключиться на мобильную версию

Секретаріат Ющенка: Якщо БЮТ не може виграти вибори, він їх скасовує

Президент України Віктор Ющенко висловив стурбованість намірами окремих політичних сил скасувати призначені на 15 березня вибори до Тернопільської обласної ради.
Андрій Кислинський
Андрій Кислинський
newsru.ua

Про це заявив заступник глави Секретаріату Президента Андрій Кислинський. За його словами, Ющенко звернувся з листом на адресу голови Верховної Ради Володимира Литвина щодо ініціативи окремих політичних сил скасувати вибори до Тернопільської облради.

Президент, як зазначив заступник голови його Секретаріату, підкреслив що параліч місцевої ради "боляче б'є по добробуту кожного жителя відповідної території, обертаючись проблемами з виплатами зарплат лікарям, вчителям та іншим категоріям громадян".

Президент висловив стурбованість намірами скасування виборів у Тернопільській області, оскільки "імпульсні дії парламенту, спрямовані на протиправне обмеження конституційних виборчих прав громадян, не сприятимуть стабільності в країні і викличуть справедливе обурення у суспільстві".

Кислинський нагадав, що 18 грудня 2008 року Верховна Рада 391 голосом ухвалила рішення про призначення позачергових виборів депутатів Тернопільської облради, базуючись на висновку профільного Комітету ВР про наявність численних і систематичних порушень Конституції і законів України при ухваленні облрадою рішень, ігноруванні вимог компетентних органів, порушення посадовими особами вимог законодавства.

"Хоча парламентська фракція БЮТ у повному складі голосувала за призначення тернопільських виборів, уже через місяць керівники БЮТ радикально змінили свою позицію і виступили проти. Мовляв, під час кризи (про яку БЮТівці, виявляється, не знали 18 грудня?!) потрібно економити бюджетні кошти .

Цікаво, що мова не йде про скасування інших вже призначених 115 позачергових місцевих виборів. Крім того, майже всі кошти на тернопільські вибори уряд уже виділив, а частину - виплачено в якості зарплати майже 2,5 тисячам людей, які працюють у виборчих комісіях області ", - звернув увагу Кислинський.

"Насправді політична сила Тимошенко намагається уникнути розгромної поразки на виборах до Тернопільської облради. Адже результати соцопитувань свідчать про різке падіння довіри тернопільчан до Тимошенко після її зближення з Кремлем. Друга поспіль - після травневих виборів у місті Києві - поразка БЮТ на місцевих виборах серйозно нашкодить президентській виборчій кампанії, яку вже почала Тимошенко. Тому позиція проста: якщо БЮТ не може виграти вибори, він їх відміняє ", - заявив заступник голови Секретаріату.

Крім того, він зазначив, що, незважаючи на всі спроби скасувати незручні для прем'єра та її політичної сили вибори, позиція Президента є категоричною: ніхто не може відібрати право у громадян України обирати місцеву та національну владу.

Нагадаємо, що у Верховній Раді лідери фракцій НУ-НС і БЮТ Микола Мартиненко та Іван Кириленко зареєстрували проект постанови Про визнання таким, що втратила чинність постанова Ради про призначення позачергових виборів депутатів Тернопільської обласної ради. Фракція БЮТ наполягала на невідкладному розгляді питання про скасування цих виборів. Експерти також вважають, що така пропозиція є спробою БЮТ уникнути локальної поразки на цих виборах.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь