Переключиться на мобильную версию

Опитування: 80% українців не вважають актуальним вирішення мовного питання

Сьогодні переважна більшість українців вважають, що мовне питання не потребує невідкладного розв'язання (44%), або ж не є актуальним взагалі (38%).
Мовне питання на даний час для українців не є найактуальнішим
Мовне питання на даний час для українців не є найактуальнішим
visualrian.ru

Про це свідчать результати всеукраїнського опитування, яке провело Українське демократичне коло на замовлення Інституту політики.

Так, відповідаючи на запитання Серед політиків точиться досить багато суперечок, що стосуються "мовного питання", зокрема, статусу російської мови. Наскільки актуальним є його вирішення особисто для вас", тільки 15% респондентів зазначили, що мовне питання потребує свого негайного вирішення.

У ході опитування ставили також запитання про бачення українцями статусу православної церкви в Україні - Останнім часом у суспільстві досить часто порушують питання створення в Україні єдиної помісної православної Церкви. Як Ви вважаєте, православна церква в Україні має бути ...

У відповідь на це 39% опитаних зазначили, що в Україні повинна існувати єдина помісна православна церква, підпорядкована Київському патріархату, а 24% дотримуються думки про те, що УПЦ повинна бути складовою Російської православної церкви, пов'язаною із Московським патріархатом.

Разом із тим, більш ніж третині респондентів (35%) було важко із формулюванням свого ставлення до цього запитання.

Опитування проводили із 30 січня до 5 лютого 2009 року. За місцем проживання опитано 1600 респондентів у віці від 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,5%.

Як повідомлялося, Президент Віктор Ющенко вважає завданням нинішнього покоління українців подолати рудименти колоніального минулого у мовній свідомості та практиці.

Кримський парламент прийняв рішення про те, що щорічно зовнішнє незалежне оцінювання знань випускників шкіл мають проводити тією мовою, якою бажає випускник.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь