Переключиться на мобильную версию

Київська Патріархія розповіла свою версію захоплення храму в Києві

Київська Патріархія відкидає звинувачення у захопленні храму святого Миколая у Шевченківському районі столиці, який нібито належить Московському патріархату, і заявляє про його приналежності УПЦ КП.
Київська Патріархія говорить, що не захоплювала чуже, а захищала своє
Київська Патріархія говорить, що не захоплювала чуже, а захищала своє
rusk.ru

Про це сьогодні на прес-конференції повідомив голова інформаційно-видавничого управління Київської Патріархії єпископ Євстратій (Зоря).

Він розповів, що в 2001 році за ініціативою саме Київського патріархату на розі вул. Нагірної і Смородинового узвозу в Шевченківському районі Києва було вирішено створити меморіальний комплекс пам'яті жертв Чорнобильської трагедії, в який повинен був увійти і храм св. Миколая. Місце майбутнього молитовного пам'ятника було освячено настоятелем церкви УПЦ КП, і він же благословив початок будівництва.

Однак через брак коштів на сьогоднішній день вдалося спорудити лише курган в пам'ять про постраждалих та каплицю, де місцева православна громада проводить богослужіння. За весь час існування парафії св. Миколи, підкреслив єпископ Євстратій, районна влада ніяких претензій або намірів щодо можливих реорганізацій не висловлювала.

Однак 31 січня у Київській Патріархії дізналися, що у вересні 2008 року до депутатів Шевченківської райради звернулися благодійний фонд Преподобномучениці Єлизавети Романової та громади Ікони Божої матері - всіх скорботних радість з пропозицією надати 5,4 млн. грн. благодійної допомоги на добудову храму та реконструкцію сусіднього дитячого саду. Депутати погодилися, і в грудні був підписаний відповідний договір.

За словами єпископа Євстратія, очолюють фонд і громаду двоє братів, один з яких є настоятелем храму св. Митрополита Михайла (УПЦ МП) при Жовтневої лікарні в столиці. Таким чином, підкреслив єпископ, своїм рішенням райрада фактично створив привід для міжконфесійного конфлікту, не врахувавши початковій приналежності храму.

Єпископ Євстратій також повідомив, що 21-22 лютого представники Московського патріархату намагалися силою захопити храм св. Миколая, а православна громада УПЦ КП - відстояти належну їм церква. У конфлікт втрутилася міліція, і тепер, до остаточного вирішення питання, храм закритий і переданий під охорону правоохоронним органам.

У Київській Патріархії вважають, що в питанні храму св. Миколи задіяна певна корупційна схема, оскільки весь процес відбувався таємно, без погодження з громадою і самої церквою. Крім того, тут звертають увагу на надзвичайно оперативну реакцію російських ЗМІ на події 22 лютого, які в цей же день повідомили про нібито захоплення українськими націоналістами храму УПЦ МП в Києві.

"Ми заявляємо, що чужого нам не потрібно, ми на чуже не претендуємо, але свого ми не віддамо. Те, на що вірні нашої церкви мають повне право, ми будемо відстоювати всіма законними методами", - наголосив єпископ Євстратій.

Він вважає, що вихід із ситуації є один - направити благодійні кошти, якщо вони надійшли, на добудову храму св. Митрополита Михайла при Жовтневої лікарні. А храм св. Миколи депутати Шевченківської райради столиці повинні повернути громаді УПЦ КП.

До того ж, додав єпископ, в цьому районі Києва є дві діючі церкви Московського патріархату - Свято-Макаріївська і Кирилівська, а ось храму Київського патріархату немає ні одного.

Як повідомлялося, кілька десятків активістів молодіжного руху. Місцеві зібралися в понеділок у посольства України в Москві, щоб висловити протест проти "нової хвилі гонінь" на Українську православну церкву Московського патріархату.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь