Переключиться на мобильную версию

Ющенко: Жертвами трагедії села Гута Пеняцька стали і українці, і поляки

Президент України Віктор Ющенко вважає, що жертвами трагедії села Гута Пеняцька стали і українці, і поляки.
Ющенко: Жертвами трагедії села Гута Пеняцька стали і українці, і поляки
Ющенко: Жертвами трагедії села Гута Пеняцька стали і українці, і поляки
Офіційний сайт Президента

Як повідомили у прес-службі глави держави, про це повідомила сьогодні на брифінгу прес-секретар Президента України Ірина Ванникова.

Вона нагадала, що завтра, 28 лютого, Президент України Віктор Ющенко здійснить робочу поїздку до Львівської області. Головна мета поїздки – зустріч з Президентом Республіки Польща Лехом Качинським та спільна з ним участь у заходах з нагоди 65-х роковин трагедії села Гута Пеняцька, де у лютому 1944 року було проведено каральну операцію проти місцевих мешканців.

Глави двох держав покладуть вінки до пам’ятника загиблим жителям села та візьмуть участь у молебні. Після завершення молебню заплановано виступи Ющенка та Качинського.

Також цього дня президенти візьмуть участь у заходах щодо вшанування пам’яті жертв більшовицьких репресій у місті Броди.

Ванникова наголосила, що Президент України, оцінюючи польсько-українську трагедію часів Другої світової війни на прикладі Гути Пеняцької, виходить з того, що її жертвами стали обидві нації.

Адже ані українці, ані поляки не мали на той час власних держав і були змушені шукати підтримки третіх країн. У результаті два народи стали заручниками амбіцій тоталітарних режимів – гітлерівського і сталінського.

"Позиція Президента України полягає у тому, що конфлікт обезкровив нації, і це дозволило сталінському режимові придушити обидва національні рухи і утвердити на землях обох народів тоталітарну систему", – сказала прес-секретар глави держави.

Вона також додала: Ющенко переконаний, що бажання українців та поляків подати один одному руку дружби і зняти історичний тягар сильніше за біль минулих трагедій.

"Дві країни підтримують ідею примирення і прагнуть залишити історію історикам, а добрі відносини – народам. Віктор Ющенко закликає українців і поляків пам’ятати слова Папи Римського Івана Павла II, який закликав обидва народи пробачити кривди і вибачитися за власні хибні вчинки", – зауважила Ванникова.

За словами глави держави, вміння пробачати та просити вибачення, незважаючи на драматичні та болісні сторінки історії, – єдиний шлях до щирого добросусідства й міцної українсько-польської дружби.

"Віктор Ющенко переконаний, що Україна і Польща – стратегічні партнери, здатні залишити тягар конфліктів і трагедій у минулому і впевнено простувати до майбутнього", – підкреслила прес-секретар Президента.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь