Переключиться на мобильную версию

ЗМІ: Тимошенко і Литвин пообіцяли мерам продовжити термін їх повноважень

Минулої п'ятниці голови Верховної Ради та Кабміну спробували заручитися підтримкою мерів міст, а також голів селищних та сільрад.
Тимошенко і Литвин пообіцяли збільшити термін повноважень мерів
Тимошенко і Литвин пообіцяли збільшити термін повноважень мерів
tymoshenko.com.ua

Спікер і прем'єр пообіцяли збільшити термін їх повноважень із чотирьох до п'яти років, повідомило видання КоммерсантЪ-Україна.

Як зазначив Ъ у своїй статті Мерам світить п'ять років, законопроект про збільшення терміну повноважень мерів міст та голів сільських та селищних рад, яких обрано у березні 2006 року, із чотирьох до п'яти років, за словами голови Верховної Ради Володимира Литвина і прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, парламент повинен прийняти в першому читанні вже 19 березня.

Таку обіцянку вони дали в кінці минулого тижня в ході наради із представниками органів місцевого самоврядування в Києві. За словами прем'єра, як повідомило видання, продовжити термін повноважень регіональних лідерів її змусила економічна криза.

"Зараз криза такого масштабу, що якщо ми її посилимо масштабними всеосяжними всенародними виборами всіх гілок влади, боюсь, країну може рознести", - передав КоммерсантЪ слова Тимошенко.

Видання зазначило, що чергові вибори в місцеві органи влади повинні відбутися навесні 2010 року. На початку цього ж року - президентські вибори.

Заступник голови парламентського комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Ольга Боднар (БЮТ) зазначила, що ініціатива прем'єра і спікера націлена на усунення технічної помилки, яку допущено в ході конституційної реформи депутатами Верховної ради IV скликання.

"Нову Конституцію в 2004 році приймали поспіхом, через що було допущено технічні помилки. Так, збільшивши термін повноважень депутатів із чотирьох до п'яти років, законодавці забули про мерів", - сказала вона.

На думку Боднар, зміни до ст. 141 Конституції, згідно з якою депутати сільських, селищних, районних, обласних та міських рад зараз обираються на п'ять років, а мери, голови сільських і селищних рад - на чотири роки, набудуть чинності восени цього року. "Найкращий варіант, якщо наступні вибори в місцеві ради відбудуться в 2011 році", - зазначила Боднар.

Крім того, зазначив Ъ, один із ініціаторів конституційної реформи, лідер Соцпартії Олександр Мороз спростував як заяви Боднар про "технічні помилки", яких допущено під час внесення змін до Конституції України, так і можливість виконання обіцянок, які дано прем'єр-міністром і спікером мерам міст та головам рад.

"Ми розвели у часі виборчі кампанії для того, щоб людям легше було розібратися у кількості партій та кандидатів, які беруть участь у виборах, - заявив виданню Мороз. - Але навіть якщо внести зміни до Конституції, вони не матимуть відношення до тих, кого вже обрали на чотири роки".

Такої ж думки дотримується колега Ольги Боднар із парламентського комітету, народний депутат від фракції НУ-НС Анатолій Матвієнко. "Я не уявляю, як це (збільшення терміну повноважень) реалізувати, оскільки закон зворотної сили не має, - сказав він. - За логікою Юлії Тимошенко, нам і Президента можна не обирати, а просто продовжити термін його повноважень, прийнявши зміни до Конституції" .

Мер Одеси Едуард Гурвіц дипломатично відмовився коментувати пропозиції перших осіб країни. "Я трохи відійшов від політичного життя, оскільки зараз у відпустці і не знаю, з чим пов'язані пропозиції про продовження терміну наших повноважень. Наскільки я розумію, це потребує внесення змін до Конституції, що, як відомо, завжди викликає великі складності при прийнятті", - сказав Гурвіц Комерсантові.

Видання також підкреслило, що сподіватися на підтримку фракції Партії регіонів, без голосів якої при внесенні змін до Конституції в нинішньому скликанні Верховної Ради не обійтися, коаліції поки що не варто.

"Обіцянки прем'єра і спікера - найбільш примітивний політичний хабар, - заявив Ъ народний депутат Михайло Чечетов. - Ці пропозиції можна було б оприлюднити і більш коректно. Наприклад, у Верховній Раді".

Нагадаємо, два тижні тому Тимошенко заявила, що вважає за доцільне ініціювання мешканцями Києва позачергових виборів мера столиці.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь