Переключиться на мобильную версию

Ющенко виграв у КС справу про узгодження з ним кадрових перестановок у верхах силовиків

Конституційний Суд визнав таким, що відповідає Основному Закону, указ Президента України про узгодження з ним кандидатур на посади заступників міністра оборони.
КС задовольнив прохання Ющенка
КС задовольнив прохання Ющенка
Фото Миколи Лазаренка

Мова йде про указ Президента Про деякі питання здійснення керівництва у сферах національної безпеки і оборони від 4 червня 2008 року. Відповідне рішення за конституційним поданням 49 народних депутатів КС оприлюднив сьогодні, 2 березня.

Суддя-доповідач Анатолій Головін повідомив, що КС прийняв це рішення за результатом проведення системного комплексного аналізу законодавства у сфері національної безпеки і оборони України.

Суд вирішив, що указ не суперечить вимогам статей Конституції, оскільки сфера дії указу лежить в рамках реалізації конституційних повноважень Президента України.

"Указ покликаний посилити дисципліну у військових формуваннях і повагу до Президента України", - підкреслив Головін.

Також у рішенні говориться, що він є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскарженим.

КС встановив, що до повноважень Президента відноситься право встановлення термінів, до яких у разі необхідності силові відомства повинні надавати Главі держави пропозиції щодо зміни їх структури або чисельності на наступний календарний рік.

Крім того, суд визнав конституційним узгодження з Президентом плану та термінів проведення військових навчань і тренувань, крім міжнародних навчань, що також передбачено даним указом.

Указ передбачає узгодження з Президентом кандидатур на посади першого заступника і заступника міністра оборони, керівника структурного підрозділу Адміністрації Державної прикордонної служби, начальника регіонального управління Держприкордонслужби, керівника структурного та територіального підрозділів Служби зовнішньої розвідки і начальника центрального управління Служби безпеки України

Народні депутати, які звернулися до КС, вказували, що Президент України, видавши цей указ, вийшов за межі встановлених Конституцією України повноважень. При цьому депутати заявляють про його втручання у здійснення повноважень Кабінету Міністрів у сфері кадрової політики щодо підпорядкованих йому міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь