Переключиться на мобильную версию

Заступник генпрокурора звинуватив СБУ у незаконному прослуховуванні

Заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін заявив про незаконне прослуховування співробітниками СБУ його телефонних розмов.
Кузьмін звинуватив СБУ у незаконному прослуховуванні
Кузьмін звинуватив СБУ у незаконному прослуховуванні
rospres.com

Про це йдеться у рапорті Рената Кузьміна до генерального прокурора України Олександра Медведька. Згідно з документом, Кузьмін дізнався, що СБУ в січні 2008 року порушила проти нього контррозвідувальну справу і впродовж року - аж до грудня проводились оперативно-розшукові заходи. Кузьмін зазначає, що заходи, які проводилися обмежують права людини.

Підставою для відкриття цієї справи стало начебто порушення Кузьміним режиму роботи з секретними документами, а саме роботи з секретними документами за межами режимної установи - Генеральної прокуратури.

"Зазначені підстави надумані і незаконні, і постанова про відкриття контррозвідувальної справи фальсифікована", - підкреслює Кузьмін у рапорті.

Кузьмін повідомив, що зустрічався з в.о. голови СБУ Валентином Наливайченком, який у розмові підтвердив той факт, що таку кримінальну справу було порушено і проводились оперативні заходи, зокрема незаконне прослуховування телефонних розмов.

При цьому сам Наливайченко стверджує, що він до цих дій не причетний і в цьому винні його підлеглі, а саме Тиберій Дурдинець.

Він заявив, що працівники Першого управління СБУ на підставі фальсифікованих документів у Апеляційному суді Житомирської області отримали дозвіл на проведення стосовно нього оперативно-технічних заходів. "Таким чином, працівники СБУ незаконно підробили постанову про відкриття контррозвідувальної справи, подання в Апеляційний суд Житомирської області про надання дозволу на проведення оперативно-технічних заходів", - йдеться в документі.

Кузьмін просить генпрокурора перевірити ці факти і порушити кримінальну справу стосовно заступника голови СБУ Тиберія Дурдинця і безпосередньо проти керівництва і деяких рядових працівників СБУ.

Як повідомлялося, сьогодні, 4 березня, про прослуховування своїх телефонів також повідомив народний депутат Андрій Портнов.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь