Переключиться на мобильную версию

Регіонали розблокували Раду після обіцянки Литвина прийти на засідання ТСК

Фракція Партії регіонів блокувала трибуну Ради через перенесення звіту тимчасової слідчої комісії з питань функціонування газотранспортної системи країни. Регіонали відступили після пропозиції спікера Володимира Литвина.
Інна Богословська: Сподіваюся, що влада таки прийде на засідання ТСК
Інна Богословська: Сподіваюся, що влада таки прийде на засідання ТСК
minjust.gov.ua

Відповідне питання повинне було розглядатися першим під час сьогоднішнього пленарного засідання. Водночас, заступник голови тимчасової слідчої комісії (ТСК), депутат від БЮТ Олександр Гудима зазначив, що немає юридичних підстав для розгляду цього питання, оскільки комісія останнім часом взагалі не засідала і не приймала рішень.

"Звіту, по суті, не існує, тому немає предмету для розгляду", - сказав він.

У свою чергу голова ТСК Інна Богословська (Партія регіонів) зазначила, що представники від БЮТ, НУ-НС і Блоку Литвина саботували засідання комісії. Вона також повідомила, що голові Верховної Ради були передані всі протоколи засідань ТСК, тому є всі підстави для того, щоб сьогодні заслухати це питання.

Сам Литвин, у свою чергу, повідомив, що отримав звернення від члена ТСК, що комісія не проводить свої засідання, і тому, відповідно, не працює. Дане звернення, за словами голови ВР, було направлено в Комітет ВР з питань регламенту, щоб з'ясувати всі обставини.

При цьому, за словами спікера, учора виникла колізія, оскільки звіту ТСК немає, й існує лише звіт голови ТСК Інни Богословської. "Немає протоколу, що ця комісія засідала і затвердила цей звіт", - сказав Литвин.

У зв'язку з цим, зазначив він, що звіт ТСК потрібно перенести. Він також рекомендував Богословській провести засідання комісії та затвердити звіт.

На це Богословська зазначила, що не піде з трибуни ВР, поки не буде проголосовано рішення про перенесення звіту, оскільки без голосування не можна перенести звіт ТСК. Вона також сказала, що заява голови ВР про перенесення звіту ТСК порушує права опозиції. На підтримку позиції Богословської інші депутати від ПР оточили парламентську трибуну.

Литвин, відповідаючи на таку репліку Богословської, зазначив, що його позиція "не визначається місцем сидіння", тому що він "не обслуговує фінансово-олігархічні інтереси". Спікер підкреслив, що в наступну п'ятницю (мова йде про 20 березня, тобто про п'ятницю, коли парламент буде працювати в пленарному режимі) буде розглянуто звіт ТСК з питань розслідування стану функціонування газотранспортної системи України та забезпечення газом споживачів у 2008-2009 роках.

Литвин також попросив голову і членів ТСК провести засідання та оформити протокол, де можуть бути висловлені позиції про незгоду з рішенням комісії, або про особливу думку з даного питання. Голова ВР також підкреслив, що необхідно заслухати звіт і прийняти рішення, оскільки в іншому випадку будуть продовжуватися конфлікти, "які нікому не потрібні".

У відповідь Богословська запросила голову Литвина на засідання комісії. "І сподіваюся, що влада таки прийде на засідання ТСК", - додала вона, зазначивши, що Литвину буде направлено письмове запрошення.

Згодом роботу ВР було відновлено, і депутати від ПР розблокували трибуну, погодившись згодом з позицією заступника голови фракції ПР Олександра Єфремова щодо вірності пропозицій Литвина.

Нагадаємо, 6 лютого Рада також не змогла затвердити попередній звіт про роботу ГТС і направити його Президенту, Кабміну, РНБО, Генпрокуратурі та СБУ.

Зокрема, за те, щоб визнати, що українська сторона непрофесійно проводила газові переговори через відсутність єдиної позиції української влади проголосували лише 192 народних депутати.

Олександр Гудима тоді також зауважив, що комісія не затверджувала цей попередній звіт на своєму засіданні, і всі висновки є лише власною думкою Богословської. Рада створила цю комісію 13 січня.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь