Переключиться на мобильную версию

Ющенко звернувся до українців: Зараз складно. Але все стане на свої місця

Сьогодні, 9 березня, Президент України Віктор Ющенко звернувся до українського народу з нагоди 195-ої річниці з дня народження великого українського поета Тараса Шевченка. "Зараз складно. Зараз дуже непросто. Але все стане на свої місця", заявив Президент.
Ющенко звернувся до українців
Ющенко звернувся до українців
AP
Текст звернення Віктора Ющенка до українців був опублікований сьогодні вранці на офіційному сайті Президента України. Нижче наводиться повний текст звернення: 

"Дорогий Український народе, 

Дорогі співвітчизники, 

Сьогодні - День народження Тараса Шевченка. 

Я хочу сказати про нас. 

Ми - великий, різний, непростий, щирий народ, який уміє сильно любити. Але часто і особливо переконливо - любити не себе. Ми - українці. Боремося за правду і найдужче - один з одним. Ми - українці. Титул цієї землі. "Великі самодержці". І вправні шукачі себе в чужому слові і в чужому житті. Досвідчені прохачі чужої ласки по чужих столицях. 

"Великих слів велика сила..." 

Це - ми. І, втім, це - також ми: 

Здатні на зміни. 

Здатні стати нацією. 

Вже сповнені цією ідеєю. Не розвіяні. Не розміняні. Не розкуплені. Здатні на вчинок. 

Якщо у вічності є дух, що не втрачає сили вести з Господом розмову за Україну і за нас, то, я вірю, що цей дух - Шевченко. 

Не ідол. Не божество. Не ікона. Дух. Наш вічний, праведний дух. Його день - це наше народження. Ми здатні цінувати Його день без фальшу, з природною людською шаною, за якою - повага до себе. 

Зараз складно. Зараз дуже непросто. Але все стане на свої місця. Я не маю жодного, найменшого сумніву, і цю впевненість хочу передати вам. 

"Блаженний муж на лукаву
Не вступає раду,
І не стане на путь злого
І з лютим не сяде..." 

Треба вірити у нашу силу. Треба бути собою. Треба намагатися діяти разом - особливо нині. Без корисливості, продажності, захланності. Допомагаючи один одному і добре усвідомлюючи вагу тієї мети, що перед нами. І ми все зуміємо зробити. 

Саме про це я хотів сказати сьогодні. У День Шевченка. У наш День. 

Сказане Ним - правдиве: 

"Діла добрих обновляться,
Діла злих загинуть..."

*** 

Нагадаємо, що сьогодні вранці Президент Віктор Ющенко, прем'єр Юлія Тимошенко і спікер українського парламенту Володимир Литвин поклали квіти до пам'ятника Тарасу Шевченку в центрі Києва. 

Потім Ющенко відвідав Меморіальний музей Тараса Шевченка Будинок на Пріорці, створений 20 років тому, який є філією Національного музею Тараса Шевченка. 

О 12:00 у Національній опері України розпочалося урочисте зібрання з нагоди 195-річчя від дня народження Тараса Шевченка. У ході заходу Ющенко візьме участь у церемонії вручення Національної премії України імені Тараса Шевченка і подивиться святковий концерт. 

Увечері, о 19:00 в Національній філармонії України відбудеться ще один концерт з нагоди річниці з дня народження поета. Очікується, що Віктор Ющенко відвідає і цей концерт, повідомляє офіційний сайт Президента України.
Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь