Переключиться на мобильную версию

Балога заявив, що бютівці ховаються від виборців

Юрдичні служби Секретаріату Президента України за дорученням Віктора Ющенка розробляють пропозиції щодо зміни законодавства про вибори до парламенту, до обласних, міських та районних рад, які передбачають введення голосування за відкритими списками кандид.
Балога вважає, що бютівці прагнуть сховатися від виборців
Балога вважає, що бютівці прагнуть сховатися від виборців
sav.bz

"Деякі демократичні сили активно підтримують ідею законодавчого закріплення виборів за відкритими списками. Водночас ті блоки, які є лише сліпим знаряддям втілення волі своїх лідерів, виступають різко проти цього.

Перш за все, протидіє таким ініціативам БЮТ, оскільки такі нововведення не дозволять заховати за першою десяткою на чолі з Юлією Тимошенко колишніх керівників і бухгалтерів газової імперії ЄЕСУ. Не секрет, що для лідера БЮТ прийнятна тільки та система виборів, яка гарантує голосування виключно за неї як за розкручений політичний бренд.

Юлія Тимошенко не може змиритися із тим, що у виборчих списках, крім або навіть замість лідера-вождя з'являться кандидати, які отримають депутатський мандат не з рук партійної номенклатури, а безпосередньо від виборців", - сказав Балога.

За його оцінкою "стрімке зниження рейтингів БЮТ, що змусило фракцію блоку голосувати проти виборів до Тернопільської облради, змушує "сердечних "ховатися від виборця, уникати нових випробувань людською довірою".

"Однак реформу виборчої системи потрібно неодмінно реалізувати, без урахування того, чи прагне цього Юлія Тимошенко чи ні. Корпоративний інтерес БЮТ тут не може бути перешкодою, адже більшість парламенту і, найважливіше, суспільство підтримують такі зміни", - резюмував Балога.

За словами Балоги, необхідність відповідного коректування виборчого законодавства наочно демонструє дезорганізована та непрогнозована робота Верховної Ради, постійні конфлікти у більшості місцевих представницьких органів, де керує не воля виборців, а політична доцільність або авантюризм окремих лідерів, які спираються на казарменну дисципліну у своїй фракції.

"Нинішній склад депутатського корпусу, переважно, не відповідає прагненням та сподіванням суспільства, тому й не працює в його інтересах", - сказав Балога.

На його думку, "саме у результаті чинної системи виборів ми отримали парламент, який більшістю експертів визнаний як найпрофесійніший за усі роки незалежності".

"Народними обранцями, а точніше, фракційними статистами працюють недавні масажисти, секретарки, охоронці, водії партійних бонз", - запевнив глава Секретаріату.

Також він висловив впевненість, що "це зовсім не ті люди, яких хотіли делегувати у владу виборці. Люди хочуть точно знати, кого вони обирають".

Голосування за відкритими списками повинно навернути владу до справжньої демократії, сказав Балога: "Адже нинішній виборчий порядок обмежує право людини бути обраним до законодавчого органу, оскільки для цього необхідно вступити у ту чи іншу партію або хоча б домогтися її згоди на включення у список. Незважаючи на те, що вітчизняна система виборів визнана усіма європейськими інститутами демократичною, ніщо не заважає її вдосконалити, щоб додати до неї ще більший відсоток демократії".

Нагадаємо, раніше Віктор Балога заявляв, що із приходом Юлії Тимошенко на пост прем'єр-міністра розпочалася економічна криза в Україні. Він також зазначив, що призначення Тимошенко прем'єром - чергова помилка Президента.

8 березня Балога висловив думку, що БЮТ може створити ефективну коаліцію у парламенті тільки із фракцією Партії регіонів. У самій Партії регіонів можливості створення коаліції із БЮТ не заперечують.

6 березня Президент України підтримав проведення виборів до парламенту за відкритими списками, а до місцевих органів влади – за мажоритарною системою. Крім того, прем'єр-міністр України заявила, що, із огляду на можливість внесення змін до Конституції, не хоче говорити про свою участь у президентських виборах.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь