Переключиться на мобильную версию

Freedom House помістив Україну в список вільних країн

Американська неурядова організація Freedom House опублікувала новий звіт про ситуацію з правами людини в світі, згідно з якою Україна визнана вільною країною, пише видання Дело.
Freedom House оцінювала державні режими за 7-бальною шкалою
Freedom House оцінювала державні режими за 7-бальною шкалою
chinasucks.org

Як пише видання, Freedom House оцінювала державні режими за 7-бальною шкалою, де 1 - максимальний рівень свобод, а 7 - максимальні обмеження прав людини.

При цьому права розділені на дві категорії: політичні і громадянські. За цим показником країни поділяють на три групи - невільні, Вільні і Частково вільні.

Згідно з рейтингом, Україна отримала 3 бали з політичних свобод і 2 бали за цивільним. Таким чином, зведений рейтинг країни склав 2,5 бали, що є мінімальним значенням, при якому країна відноситься до вільних. Показники Києва є одними з найкращих для країн пострадянського простору: по одному балу отримала Естонія та Литва, у Латвії - 1,5 бали.

Дело пише, що слідом за Україною з країн колишнього СРСР найбільш вільною є Грузія з 4 балами. Росію автори доповіді віднесли до категорії невільних країн поряд з Іраном, Китаєм, Венесуелою та Лівією. Дотримання політичних прав в Росії у Freedom House оцінили в 6, а за станом громадянських свобод країна отримала 5 балів. У торішньому дослідженні Росія заслужила такі ж оцінки, однак автори доповіді, як повідомляє Дело, відзначають, що ситуація з дотриманням прав і свобод в країні погіршилася..

Крім того, до невільних країн поряд з Росією експерти віднесли також Білорусь, Азербайджан і колишні радянські республіки в Середній Азії (за винятком Киргизстану).

Як повідомлялося, станом на березень 2009 року, Freedom House визнала найбільш невільною країною світу Судан, президента якого оголошено у розшук Міжнародним кримінальним судом в Гаазі.

У січні цього року Freedom House назвала найбільш невільною країною світу Північну Корею, а найбільш вільною - Фінляндію.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь