Переключиться на мобильную версию

ЗМІ: Українці почали менше відпочивати за кордоном

У 2008 році туристичний потік з України скоротився до рівня 2004 року. Продажі путівок на найпопулярніший напрямок - Єгипет - впали приблизно на 40%, повідомляє газета Дело.
Продажі путівок до Єгипту впали на 40%
Продажі путівок до Єгипту впали на 40%
wonder-world.ru

Як зазначає видання, за підсумками минулого року кількість українців, які здійснили поїздки за кордон, склала 15,5 мільйона чоловік-це майже на 2 мільйони менше показників 2007 року.

При цьому, за даними газети Дело, потік туристів з Києва зменшився з жовтня 2008 року в 3,5 рази. Другий у списку антирекордсменів Донецьк, звідки за кордон з'їздило втричі менше жителів. Далі Харків, Луганськ, Одеса, Дніпропетровськ - удвічі. Єдиним містом, яке оживляє ринок туристичних послуг, є Львів з падінням попиту на даний вид послуг у 1,3 рази.

Видання зазначає, що основною причиною падіння попиту на путівки за кордон серед українців стала девальвація гривні, що призвело до подорожчання вартості путівок. Як зазначає директор з туризму компанії Пан Юкрейн Олена Шаповалова, продажі путівок на раніше найпопулярніший напрямок - Єгипет - упали приблизно на 40%. У компанії зазначають, що варто очікувати падіння попиту і по популярним влітку турам до Туреччини.

"Ми прогнозуємо спад за цим напрямком, але не такий сильний, як у Єгипет, - путівки в Туреччину дешевші, а сам переліт займає на 2 години менше часу", - пояснила Шаповалова. При цьому вона зауважила, що плануючи літні авіаперевезення у Туреччину, компанія уже зараз бронює лише 50% квитків від рівня минулого року. Крім того, директор турфірми Феєрія Ігор Захаренко повідомив, що в січні-лютому цього року спостерігається і спад попиту на автобусні тури по Європі, а туристичні компанії стали витрачати більше часу на комплектацію груп. Путівки на раніше "гарячі" святкові травневі тури користуються малим попитом.

Водночас, туроператорам поки важко спрогнозувати ціни на літній відпочинок - готелі оголошують свої розцінки в кінці березня. Видання прогнозує, що власники готелів у Туреччині, швидше за все, проявлять гнучкість, а ось європейці, які не так залежать від українських туристів, не вважають за потрібне дуже сильно знижувати ціни.

Разом з тим, туроператори планують скинути ціни на 5-10% за рахунок здешевлення перельотів. Комісійні турагенції становлять від 2 до 20%, тому тури можуть подешевшати ще на 5-10%. У цілому з жовтня ціни на путівки упали на 20%.

Нагадаємо, згідно з даними турецьких чиновників, за перші вісім місяців 2008 року Україна посідала третє місце за кількістю туристів у Анталії. Станом на вересень 2008 на Анталійських пляжах відпочило 335,6 тисячі українських туристів. Для порівняння, за весь 2007 рік Анталію відвідало 232 тисячі.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь