Переключиться на мобильную версию

Суд визнав незаконним затримання співробітника Енергетичної митниці

Сьогодні, 16 березня, Шевченківський райсуд Києва визнав незаконним затримання заступника начальника відділу митного оформлення Енергетичної регіональної митниці Держмитниці Тараса Шепітька, який розмитнював газ для НАК Нафтогаз України.

Як повідомили в Адвокатському об'єднанні Бріарей суд задовольнив скаргу адвоката Тараса Шепітька Олексія Левченка.

Обґрунтовуючи своє рішення, повідомляють у прес-службі АО Бріарей, суддя зазначив, що Шепітька затримали в приміщенні Слідчого управління СБУ на підставі того, що "на Шепітька Т.В. вказали очевидці як на особу, яка вчинила злочин".

При цьому, зазначили в адвокатському об'єднанні, в матеріалах справи відсутні будь-які пояснення очевидців, які вказали б на затриманого як на особу, причетну до незаконного заволодіння чужим майном на суму понад 7 млрд. 499 млн. 779 тис. 423, 42 гривні.

Також, за словами адвоката, не було і матеріалів, які давали б слідчому підстави підозрювати митника у вчиненні злочину, або в тому, що він намагається перешкодити проведенню слідства.

Саме тому, зазначив адвокат, суд постановив: визнати незаконним затримання по протоколу від 3 березня 2009 року Шепітька Тараса Володимировича по кримінальній справі № 457 як підозрюваного.

Крім того, адвокат повідомив, що наступні дії проти службових осіб, винних у незаконному затриманні його підзахисного, будуть зроблені в залежності від бажання самого Шепітька. Зокрема, адвокат не виключив, що Шепітько вимагатиме подати позов до суду про стягнення моральної шкоди, або звернутися у правоохоронні органи із заявою про порушення кримінальної справи стосовно співробітників СБУ, які дві доби незаконно утримували його в камері ізолятора тимчасового затримання.

Як повідомлялося, слідче управління СБУ 2 березня порушило кримінальну справу за фактом заволодіння понад 6 млрд. кубометрів природного газу на суму 7 млрд. 500 млн. гр. шляхом зловживання службовими особами НАК Нафтогаз України "своїм службовим становищем.

У рамках справи був затриманий заступник начальника відділу Енергетичної регіональної митниці Державної митної служби Тарас Шепітько.

4 березня Шевченківський районний суд Києва призупинив слідчі дії по кримінальній справі щодо Нафтогазу, порушеній Службою безпеки.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь