Переключиться на мобильную версию

Віце-президент ПА ОБСЄ обурений поведінкою російських прикордонників на кордоні з Україною

Голова комітету ВР із закордонних справ, віце-президент Парламентської асамблеї ОБСЄ Олег Білорус обурений поведінкою російських прикордонників, які не пропускали його на українсько-російському кордоні.
Білорус назвав дії російських прикордонників "міжнародною провокацією"
Білорус назвав дії російських прикордонників "міжнародною провокацією"
newsru.ua

Як повідомила народний депутат Ірина Геращенко, сьогодні в Москві має відбутися восьме засідання міжпарламентської комісії із співробітництва ВР і Федеральних Зборів Російської Федерації.

У зв’язку з цим у Москву прибула делегація народних депутатів у складі представників усіх фракцій. Очолює делегацію перший заступник голови ВР Олександр Лавринович. Серед інших депутатів у делегацію входить також Олег Білорус як заступник співголови міжпарламентської комісії із співробітництва Ради і Федеральних Зборів РФ.

А під час проходження депутатами паспортного контролю виникла затримка із проходженням контролю народним депутатом України Олегом Білорусом. Його документи перевіряли 20 хвилин.

Сам Олег Білорус пов'язує цю затримку зі своєю позицією щодо питання визнання світовою спільнотою Голодомору в Україні 1932-1933 років.

"Учора Посол України в Росії пан Грищенко зателефонував мені в Київ і повідомив, що провів зустріч із заступником міністра закордонних справ РФ, і що міністерство гарантує сприятливі умови для роботи нашої делегації. Обговорювали вони і питання оголошення персонами нон-ґрата в Україні деяких членів Державної Думи та деяких членів ВР у відповідь. І заступник міністра закордонних справ Росії повідомив, що це питання знято, і що жодних інцидентів на кордоні Росії не буде. Тим більше, що депутати ВР ніяких законів Росії не порушували, оскільки вони не відвідували РФ уже 2-3 роки відповідно", - повідомив Білорус.

За словами Білоруса, після інциденту начальник прикордонної служби спробував усно вибачитися, однак депутат не прийняв його вибачень і заявив, що ці дії є "міжнародною провокацією", про яку він проінформує Президента ОБСЄ, голову Верховної Ради України, Міністерства закордонних справ України та Росії.

Також Білорус повідомив, що посол України в РФ Костянтин Грищенко в розмові з ним, яка відбулася після інциденту, пообіцяв негайно направити ноту протесту в МЗС Росії.

"Цей інцидент є фактом, який ніколи не повинен був трапитися у відносинах між двома країнами. Є підстави вважати, що інцидент організовано та спровоковано у зв'язку з тим, що я є автором прийнятої Парламентською асамблеєю ОБСЄ резолюції щодо Голодомору", - переконаний Білорус.

***

Як повідомлялося, у листопаді 2008 року Олег Білорус заявив, що спільна робота з Росією щодо формування підходів до вивчення Голодомору 1932-1933 років із залученням експертів з інших країн СНД є неможливою.

"Це нереально. Це спроба потопити (вивчення Голодомору) в позовах та юридичній казуїстиці і це нікуди не приведе", - сказав він.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь