Переключиться на мобильную версию

Швеція не хоче споруджувати пам'ятник Карлу XII в Україні

Швеція не має коштів та бажання споруджувати пам'ятник Карлу XII в Україні, заявив радник Посольства Швеції в Україні, заступник посла Хрістіан Каммін під час свого візиту в Полтаву.
Швеція не хоче споруджувати пам'ятник Карлу XII в Україні
Швеція не хоче споруджувати пам'ятник Карлу XII в Україні
myrt.ru

"Влада Швеції не приймає рішення щодо спорудження пам'ятників за межами своєї держави. Це питання для місцевої влади. Офіційної шведської позиції стосовно цього взагалі немає. У Швеції немає коштів і великого бажання спорудити такий пам'ятник", - сказав Каммін.

Сьогодні радник Посольства Швеції в Україні зустрівся з керівництвом області, щоб обмінятися думками щодо святкування 300-річчя Полтавської битви і про те, як можна розвивати відносини у подальшому.

"Є кілька проектів зі шведської сторони. Плануємо приїхати сюди з передовими нашими експертами, провести фотоконкурс для молоді у віці від 17 до 25 років. Переможці конкурсу поїдуть до Швеції для знайомства з нашою країною. Переможців зі шведською боку ми сподіваємося привезти сюди. За підсумками конкурсу буде теж фотовиставка, яку плануємо показати у Полтаві, Києві, Москві та Стокгольмі. Ще один важливий вклад - це переклад та видання російською мовою книги про Полтавську битву. Це книга шведського автора Петера Енглунда. Вона вийде російською мовою влітку. Ми сподіваємося, що тут відбудеться презентація цієї книги", - розповів радник посольства Швеції в Україні.

Як повідомлялося, Полтавська облрада 25 листопада минулого року відмовилася виділяти фінанси на зведення монумента Мазепі та шведському королю Карлу XII. На ці цілі необхідно 1,5 млн. грн.

Проте в грудні влада Полтави затвердила остаточний варіант розміщення пам'ятника гетьману Івану Мазепі.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь