Переключиться на мобильную версию

Шахтарі відклали всеукраїнську акцію протесту

Профспілка працівників вугільної промисловості України прийняла рішення про перенесення щонайменше на місяць всеукраїнської акції протесту, проведення якої планувалося на 25 березня.
Шахтарі дали час
Шахтарі дали час
ukrtime.com

Про це повідомив 18 березня на прес-конференції в Донецьку голова Профспілки працівників вугільної промисловості Віктор Турманов. 

Зі слів Турманова, намічена на 25 березня акція підготовлена на 100%, незважаючи на опір і найжорстокіший тиск на наших людей, але з огляду на те, що Кабінет Міністрів прийняв у понеділок, 16 березня, на позачерговому засіданні протокольні рішення щодо виконання вимог вугільників , акція припинена. 

Крім того, Турманов підкреслив, що гірники акцію не скасовують, а просто переносять, і оголосив, що 23 квітня в Києві пройде розширений пленум працівників вугільної промисловості, на якому, можливо, буде ухвалено рішення про відновлення акції протесту. 

На його думку, відрізок часу до 23 квітня - "це проміжок, достатній для уряду, щоб ті рішення, які ним були прийняті, втілити в життя". 

Він повідомив, що 16 березня уряд пообіцяв, що буде вирішувати проблему виплати заробітної плати, питання збільшення ціни на вугілля, заборонить ввозити вугілля в Україну і перегляне бюджет вугільної галузі на цей рік в частині собівартості вугільної продукції. 

Турманов наголосив, що мета проведення акції полягає не в самій акції як такій, а в тому, щоб повернути обличчям уряд до проблем вугільної галузі. 

З його слів, саме намір проведення акції протесту змусив уряд сісти за стіл і все-таки прийняти позитивні рішення для вугільників. Так, почалося погашення заборгованості із зарплати за січень, було обмежено ввезення імпортного вугілля в Україну. Крім того, деякі держпідприємства, які за рік так і не змогли отримати засоби індивідуального захисту для шахтарів, протягом лічених тижнів були забезпечені спецвзуття, спецодягом, саморятувальниками та іншими засобами індивідуального захисту. 

Турманов особливо підкреслив, що рішення про підготовку акції, її перенесення приймається профспілками колегіально і відповідає тільки інтересам вугільників, і жодним чином не пов'язано з якимись політичними замовленнями. 

Раніше повідомлялося, що на всеукраїнську акцію протесту працівників вугільної промисловості в Київ направлено приблизно 1,5 тисяч людей.


Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь