Переключиться на мобильную версию

Ъ: У Раді пропонують перевести всі ЗМІ на українську мову

У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який регламентує мовні відносини. Документ передбачає перехід друкованих та електронних засобів масової інформації на українську мову, пише видання Коммерсантъ-Украина.

Проект закону № 4222 Про державну мову та мови національних меншин, зареєстрований вчора у Верховній Раді, визначає, що єдиною державною мовою на території України є українська, пише видання.

Автором законопроекту є народний депутат від БЮТ Юрій Гнаткевич, який зазначив, що до цього часу немає окремого закону, що регламентує мовні відносини.

Він заявив, що мовне законодавство складається з Конституції (ст. 10), закону про мови в Українській РСР, прийнятого 28 жовтня 1989 року, а також рішення Конституційного суду про офіційне тлумачення ст. 10 Конституції України. На думку депутата, документ повинен пристосувати закон 1989 року до нового статусу України як незалежної унітарної держави.

Як повідомив Коммерсантъ-Украина Гнаткевич, документ "передбачає важелі" для того, щоб громадяни розмовляли українською мовою.

"Наприклад, щодо офіцерів, які під час виконання службових обов'язків ігнорують державну мову, командування зобов'язане застосовувати дисциплінарні заходи. А при Кабінеті міністрів необхідно створити управління з питань мовної політики", - заявив Гнаткевич. За його словами, це відомство повинне узагальнити досвід у сфері мовного законодавства, а також реагувати на різні порушення закону про мову.

Як пише газета, головне нововведення законопроекту стосується засобів масової інформації. Документ зобов'язує всі друковані та електронні ЗМІ - як державні, так і приватні - перейти на українську мову. Виняток становлять лише ті ЗМІ, які "обслуговують потреби національних меншин".

"Ми повинні змусити українців поважати рідну мову і розмовляти нею. І величезну виховну роль у цьому відіграють засоби масової інформації. Між тим 90% ЗМІ видаються українською мовою", - сказав Гнаткевич.

Нагадаємо, майже 74% українців вважають, що кожен громадянин країни повинен знати українську мову. Про це свідчать результати програми соціологічних досліджень 2008 року Проект країни, представлені Київським інститутом проблем управління імені Горшеніна.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь