Переключиться на мобильную версию

Блок Литвина висунув свої умови для призначення глави МЗС

БЮТ не виключає позитивного голосування по кандидатурі Олега Шамшура на посаду глави МЗС. Проте Блок Литвина вважає призначення міністра можливим лише після щорічного звернення Президента до Верховної Ради і прийняття закону про основи внутрішньої і зовні.

Як повідомив член фракції Блоку Юлії Тимошенко Олег Писаренко, сьогодні, 19 березня, о 14:00 відбудеться зустріч Олега Шамшура з фракцією БЮТ. При цьому він припустив, що голосування за його призначенням може відбудуться вже сьогодні під час вечірнього засідання парламенту.

"Якщо Шамшур нас чимось здивує, своєю харизмою і знаннями, професіоналізмом, то цілком можливо, що він буде розглядатися у другій половині дня. Якщо за цей час надійдуть і інші подання на інші кандидатури, то ми будемо розглядати їх", - сказав Писаренко. Він також зазначив, що коаліції вистачить голосів для голосування за кадрові ротації у Кабміні.

Колега Писаренка з фракції БЮТ Сергій Соболєв у кулуарах парламенту повідомив, що голосування із кадрових ротацій у Кабміні може відбутися у цю п'ятницю. Однак, Соболєв зазначив, що на даний момент у коаліції не вистачає голосів для проведення кадрових ротацій в уряді. За його словами, голосування відбудеться "пакетом".

"Остаточне рішення у нас буде тільки після зустрічі з кандидатом на посаду міністра закордонних справ і згоди президентської сторони розв'язати це питання у комплексі, тому що ми не хочемо збирати голоси за наших кандидатів поза межами коаліції", - зазначив Соболєв.

У свою чергу в Блоці Литвина висунули ряд умов для голосування за призначенням міністра закордонних справ.

Як повідомив голова фракції БЛ Ігор Шаров, Блок Литвина має намір визначитися з підтримкою кандидатури Шамшура після того, як Президент Віктор Ющенко виступить у парламенті з щорічним посланням.

"До цього часу ми не отримали послання Президента України до Верховної Ради, де б бачили основи зовнішньої політики", - зазначив він.

На думку Шарова, після такого послання Рада повинна прийняти закон про основи внутрішньої і зовнішньої політики, а вже потім визначатися з главою зовнішньополітичного відомства.

"Ви ж розумієте, що спочатку повинні бути основи, а вже потім персоналії, а не навпаки", - додав Шаров.

Голова фракції БЛ підкреслив, що глава держави повинен звернутися з таким посланням до парламенту до кінця березня.

Після цього Блок Литвина має намір зустрітися з Шамшуром та визначитися з підтримкою його кандидатури.

При цьому Шаров зазначив, що Шамшур - досить позитивна кандидатура і професійний дипломат.

Як повідомлялося, за словами члена фракції Партії регіонів Ганна Герман повідомила, що кандидат на пост міністра закордонних справ України Олег Шамшур відмовився зустрітися із народними депутатами від фракції Партії регіонів.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь