Переключиться на мобильную версию

Рада визначила форму звернення до КС щодо висновку імпічмента

Верховна Рада визначила форму і зміст звернення Ради до Конституційного Суду про дачу висновку щодо дотримання процедури розслідування і розгляду справи про усунення Президента з поста в порядку імпічменту.
Рада визначила форму звернення до КС щодо висновку про дотримання процедури імпічменту
Рада визначила форму звернення до КС щодо висновку про дотримання процедури імпічменту
razom.org.ua

За прийняття в цілому відповідного законопроекту № 3414 проголосували 359, при 226 необхідних депутатів.

Зокрема, законопроект підтримали 159 депутатів з фракції Партії регіонів, 148 - з фракції Блоку Юлії Тимошенко, 5 - із фракції блоку Наша Україна-Народна самооборона, 27 - з фракції Комуністичної партії і 20 - із фракції Блоку Литвина.

Відповідні вимоги Рада виклала в статті 90 закону Про Конституційний Суд.

Парламент зобов'язав КС не пізніше, ніж на п'ятий день після отримання відповідного подання Ради відкрити у позачерговому порядку провадження у справі про надання висновку про дотримання даної процедури.

У тому числі Рада встановила, що копію висновку КС разом з матеріалами справи не пізніше, ніж на наступний день після його прийняття посилає у парламент, а також Президенту.

Рада також доповнила перелік справ, щодо яких КС приймає рішення, визначенням відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції вимогам статей 157 і 158 Основного Закону.

Парламент також встановив 15-денний строк з дня прийняття акту Кабінету Міністрів для зупинення його дії Президентом і встановив заборону Президенту повторно призупиняти дію тих актів Кабміну, у відкритті конституційного провадження за якими Конституційний Суд відмовив, або які були визнані конституційними.

Рада також встановила процедуру розгляду КС конституційного подання про порушення Верховною Радою Криму Конституції або законів після ініціювання Верховною Радою питання про дострокове припинення повноважень депутатів Ради Криму.

Відповідно до закону, це подання має бути негайно розглянуто КС.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь