Переключиться на мобильную версию

Ющенко: ЄС не ставить під сумнів право України володіти своєю ГТС

Умови залучення фінансових ресурсів на модернізацію української газотранспортної системи поки не визначені, але Європейський Союз не ставить під сумнів право України на володіння ГТС та підземними сховищами, заявив Президент України Віктор Ющенко.
Віктор Ющенко
Віктор Ющенко
president.gov.ua

Про це він сказав газеті Зеркало недели напередодні міжнародної донорської конференції з питань модернізації та реконструкції української ГТС в Брюсселі.

"Європейський Союз не ставить під сумнів суверенне право України на володіння газотранспортною системою, включаючи підземні газові сховища," - сказав Віктор Ющенко.

"Можна з упевненістю констатувати, що вітчизняна ГТС є стратегічним активом українського народу, який при розумному використанні на роки вперед буде гарантувати захист національних інтересів", - зазначив Президент.

На думку Ющенка, сам факт проведення такої конференції є дипломатичним успіхом і кроком убік інтеграції в європейський енергетичний простір.

"Ми успішно приходимо до фінальної точки тривалої трирічної дипломатичної роботи, спрямованої на досягнення мети - інтегруватися в європейський енергетичний простір, і переходимо до перших практичних кроків", - зазначив політик.

При цьому конкретні умови залучення коштів на модернізацію української ГТС поки не визначені, стверджує Президент.

"Умови залучення необхідних ресурсів будуть визначені в подальшому, у тому числі базуючись на основоположному рішенні донорської конференції в Брюсселі. Докладно про це ще рано говорити, але я переконаний: ми отримаємо оптимальні, взаємоприйнятні умови інвестування, можливо, шляхом залучення коштів у формі кредитів, грантів, здійснення спільних інвестицій ", - заявив Ющенко.

При цьому він зазначив, що існує потреба чіткіше визначити незалежний статус ДК Укртрансгаз, у відповідності до вимог ЄС щодо операторів газотранспортних мереж.

"З одного боку, в Україні ДК Укртрансгаз де-юре відповідає вимогам директиви ЄС, оскільки є незалежною юридичною особою. З іншого - ДК де-факто і де-юре належить до структури НАК Нафтогаз України, яка, окрім транзиту, здійснює інші функції на енергетичному ринку.

Отже, необхідно знайти оптимальний варіант діяльності оператора в рамках чинного національного законодавства з урахуванням вимог директиви ЄС ", - підкреслив Президент.

Нагадаємо, майстер-план модернізації української ГТС передбачає реконструкцію лінійної частини газопроводів, модернізацію і реконструкцію компресорних станцій, підземних сховищ газу, систем лінійної телемеханіки та зв'язку, а також реконструкцію та будівництво нових газовимірювальних станцій.

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь