Переключиться на мобильную версию

Порошенко: Я готовий до роботи в уряді

Глава наглядової ради Національного банку України Петро Порошенко заявив, що готовий увійти до складу уряду, якщо буде сформовано антикризову команду.
Порошенко: Є суспільний запит на нове обличчя
Порошенко: Є суспільний запит на нове обличчя
podrobnosti.ua

"Якщо це буде виразна пропозиція, і якщо буде підтримка команди, я готовий до роботи в уряді, і вважаю, що реальна економіка та економічний блок вимагають якісно нових підходів", - заявив Порошенко в ефірі телеканалу TBI.

Водночас, на прохання уточнити, чи можна його вважати союзником Юлії Тимошенко, голова наглядової ради НБУ відповів: "Це означає, що мене можна називати союзником України".

Також він додав, що команда, яка приходить в уряд у період кризи, дуже багато поставила на карту і дуже ризикує, звалюючи на себе тягар відповідальності. Порошенко зазначив, що отримував пропозиції увійти до складу уряду з 1999 року.

"Для мене участь у роботі уряду ніколи не було самоціллю, я досить реалізувався і в політиці, і в економіці, і в промисловості, виводячи базові підприємства з кризи. Переконаний, що сьогодні країні потрібна професійна антикризова команда, яка має реальний досвід досягнень із мінімізації наслідків та прискорення виходу з кризи", - заявив Порошенко.

Я досить реалізувався і в політиці, і в економіці, і в промисловості, виводячи базові підприємства з кризи

"Україна знаходиться у ситуації, коли потрібно приймати жорсткі і непопулярні рішення щодо скорочення витрат, консервації позицій, які дозволять нам дожити із мінімальними втратами, щоб не втратити інфраструктуру до кінця кризи", - пояснив він.

Для реалізації антикризових заходів, зазначив Порошенко, в парламенті мають консолідуватися як мінімум чотири політичні сили, які можуть створити команду. Це, підкреслив він, могла б бути нова парламентська більшість: "плодом компромісу можуть бути дуже серйозні зміни в уряді".

Як екс-секретар РНБО і людина, яка не з чуток займалася подібними загрозами, я кажу, що на сьогодні ніяких умов для силового сценарію в Україні не існує

Крім того, в ефірі TBI Порошенко заявив, що реалізація силового сценарію на сьогодні в Україні неможлива: "Як екс-секретар РНБО і людина, яка не з чуток займалася подібними загрозами, я кажу, що на сьогодні ніяких умов для силового сценарію в Україні не існує, немає кому віддавати наказ на силовий сценарій. Ні Президент, ні прем'єр, ні лідер опозиції - ніхто не піде на це, немає сил у силових відомствах, здатних це виконати".

"В Україні можливі провокатори, поп Гапон та місцеві регіональні путчі, коли недалекоглядні політики-провокатори використовують погіршення рівня життя людей в своїх неблагородних цілях", - додав він.

В Україні можливі провокатори, поп Гапон та місцеві регіональні путчі

Водночас, Порошенко зазначив, що в українську виборчу систему необхідно вносити зміни, оскільки зі скасуванням мажоритарки і введенням пропорційної системи виборів за закритими партійними списками приплив у велику політику нових сил з регіонів став неможливим.

"Після того, як представники всіх політичних сил заявили про необхідність конституційних змін, сьогодні необхідний консенсус і пропозиція суспільству абсолютно нової моделі управління країною, яка усуне дуалізм влади", - заявив Порошенко.

Безумовно, є суспільний запит на нове обличчя

На питання про те, чи може ситуація скластися так, що до всенародних виборів Президента не дійде, він відповів: "Не виключаю".

Він також звернув увагу, що Україна входить у президентську виборчу компанію в унікальній ситуації, коли лідери електоральних симпатій набирають трохи більше третини голосів. "Безумовно, є суспільний запит на нове обличчя. Хтось хоче нове обличчя в східному проекті, хтось у західному проекті, хтось хоче сильну руку, хтось хоче регіональних лідерів", - зазначив Порошенко і висловив переконання, що "темна конячка" на президентських виборах не переможе.

Я не допускаю думки, щоб представники маргінальних політичних сил змогли здобути перемогу на президентських виборах

"Я не допускаю думки, щоб представники маргінальних політичних сил змогли здобути перемогу на президентських виборах", - додав Порошенко.

Крім того, він висловився проти сценарію проведення позачергових парламентських виборів до президентських, щоб не дати можливість провокаторам-маргіналам ще більше дестабілізувати ситуацію в країні. Порошенко зазначив, що за деякими сценаріями, радикальні політичні сили повинні відібрати у когось голоси, комусь додати у виборчі списки своїх людей, щоб у новому парламенті це використовувати.

"Багато чого залежить від відповідальності українських політиків, які дозволять не фінансувати радикальні політичні сили", - заявив Порошенко.

Нагадаємо, наприкінці лютого Петро Порошенко заявив, що не бачить себе членом уряду, "не має достатньої підтримки у Верховній Раді".

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь