Переключиться на мобильную версию

Ющенко відбув до Чехії вирішувати питання стосовно НАТО, ЄС і Шевченка

Президент України Віктор Ющенко разом із дружиною Катериною Ющенко відбув із дводенним державним візитом у Чеську Республіку.
Ющенко відбув до Чехії
Ющенко відбув до Чехії
Фото Миколи Лазаренка

Візит українського Президента збігся із голосуванням у парламенті Чехії щодо питання довіри уряду Мірека Тополанека.

У рамках візиту заплановано переговори з президентом Чехії Вацлавом Клаусом, зустріч з прем'єр-міністром країни Міреком Тополанеком, головою сенату парламенту Чеської Республіки Пшемислом Соботкой і мером Праги Павлом Бемом. Після переговорів, які відбудуться під головуванням глав двох держав, проходитиме церемонія підписання угоди між Міністерствами оборони України та Чеської Республіки про стратегічні авіаційні перевезення.

25 березня Президент України виступить на Європейському банківському і фінансовому форумі та зустрінеться з Головою Палати депутатів парламенту Чехії Милославом Влчеком. Крім того, у цей день Віктор Ющенко покладе квіти до меморіалу Прага - своїм синам-переможцям і разом із дружиною візьме участь у церемонії відкриття в столиці Чехії пам'ятника Тарасу Шевченку. Також заплановано, що Ющенко зустрінеться з представниками української громади в Чехії і вручить державні нагороди.

Під час візиту Президента України супроводжують в. о. міністра закордонних справ Володимир Хандогій, міністр оборони Юрій Єхануров, заступник глави Секретаріату Президента Андрій Гончарук.

Як повідомив в інтерв'ю українській службі Радіо Свобода прес-секретар посольства України в Чехії Андрій Моторний, в ході візиту сторони планують обговорити широке коло питань, пов'язаних із подальшим розвитком українсько-чеських відносин, перспективами вступу України в НАТО і Євросоюз.

Крім того, чехів на зустрічах з Ющенком насамперед цікавитимуть енергетичні та пов'язані з ними економічні питання, вважає аналітик чеської Асоціації з міжнародних питань Карел Свобода.

"(Президент) Клаус буде цікавитися, чи зможе Україна щомісяця розраховуватися з Росією за газ. Напевно, він буде цікавитися економікою, бо економічне становище в Україні зараз жахливе. Клаус, без сумніву, як економіст обговорюватиме це", - зауважив чеський аналітик в інтерв'ю Радіо Свобода.

Водночас, Свобода вважає, що з президентом Чехії краще багато не говорити про перспективи зближення України з Євросоюзом, оскільки Вацлав Клаус відомий на весь світ євроскептик. Та й цим питанням у Чехії насамперед займається уряд. Але прем'єру Міреку Тополанеку у вівторок буде не до Віктора Ющенка. У парламенті знову голосуватимуть щодо питання довіри його уряду.

Стосовно вступу України в НАТО, то чеський уряд підтримує наміри Києва вступити в Альянс. Водночас, президент Чехії скептик і в цьому питанні.

"Президент Клаус вважає, що Україна не зовсім готова до цього (вступу в НАТО), спочатку вона має вирішити свої внутрішні проблеми", - зауважив чеський аналітик Карел Свобода.

Як зазначили в Секретаріаті Президента України, актуальність візиту обумовлюється головуванням Чеської Республіки в Євросоюзі в першій половині 2009 року, а також підготовкою до інавгураційного саміту Східного партнерства 7 травня 2009 року в Празі.

Нагадаємо, під час українсько-російського газового спору в січні цього року прем'єр-міністр Чехії Мірек Тополанек брав активну участь у вирішенні конфлікту. У січні з цією метою він відвідав Київ.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь