Переключиться на мобильную версию

Тимошенко в Японії помолилась за подолання кризи

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, перебуваючи з робочим візитом в Токіо, заявила, що Україна та Японія зможуть побудувати ефективну співпрацю. У ході поїздки вона помолились за це в Синтоістському храмі Мейдзі Дзінгу.
Тимошенко сказала, що сторони вже "зробили деякі кроки"
Тимошенко сказала, що сторони вже "зробили деякі кроки"
АР

Зокрема, як повідомили в Кабінеті міністрів, про це Тимошенко сказала під час робочого ланчу з керівниками провідних японських корпорацій (зокрема Sumitomo, Mitsubishi Heavy Industries, Mitsui, Marubeni, Mitsubishi) та керівництвом Комітету ділового співробітництва з Україною Японської федерації бізнесу Кейданрен.

Прем'єр-міністр повідомила, що після прибуття до Японії вона в першу чергу відвідала Синтоістський храм Мейдзі Дзінгу і помолитися за те, щоб країни, якомога швидше подолали кризу, і, щоб подальше співробітництво було плідним.

"Я впевнена в тому, що ми з вами зможемо побудувати ефективну співпрацю", - підкреслила прем'єр-міністр.

Вона зазначила, що в України сьогодні є всі можливості для того, щоб вперше за 17 років незалежності здійснити потужну модернізацію всієї країни, починаючи з енергетики, сільського господарства, а також реформи комунальної системи.

Глава українського уряду заявила, що Україна зацікавлена у співпраці з Японією, оскільки ця країна має потужні інвестиційні ресурси та провідні інтелектуальні технології.

Крім того, Тимошенко висловила надію на продовження співпраці між Україною і Японією в рамках Кіотського протоколу. Вона нагадала, що 18 березня було підписано Договір між Національним агентством екологічних інвестицій України та Організацією з розробки нових енергетичних і промислових технологій (Японія) про продаж 30 мільйонів одиниць своїх квот на скорочення викидів вуглецю в атмосферу.

Тимошенко зазначила, що ресурси від продажу квот будуть спрямовані на екологічні проекти. У той самий час вона зауважила, що Україна в цьому напрямку має великі ресурси і закликала представників японських корпорацій до продовження такої співпраці.

Модернізація ГТС та інших сфер

Під час робочого ланчу з керівниками провідних японських корпорацій Тимошенко зазначила, що Україна зацікавлена в участі японських корпорацій в модернізації української газотранспортної системи. За словами прем'єра, для України ключовим проектом є модернізація та реконструкція ГТС - згідно з підписаною в Брюсселі декларацією.

Прем'єр сказала, що представники Японії, які були присутні під час підписання цього документа, висловили бажання взяти участь у цьому проекті.

"У нас є можливість модернізувати газотранспортну систему України за участю японських корпорацій", - підкреслила глава уряду.

Крім того, Тимошенко заявила, що Україна сподівається, що Японія стане потужним партнером у стратегічній комплексній модернізації, зокрема, сфер енергетики, сільського господарства, комунальної сфери, будівництва.

За її словами, в уряді "всі думки співпали, що саме Японія була б найкращим стратегічним партнером для модернізації". З цією метою Україна і звернулася до Японії, зазначила прем'єр.

Тимошенко сказала, що сторони вже "зробили деякі кроки", зокрема, підписано документи про організаційні заходи, визначені сфери співробітництва і створені робочі групи. Надалі Україна та Японія мають розробити комплексний план дій, додала вона.

Українська сторона також висловила зацікавленість в участі японського бізнесу в удосконаленні технологічних процесів переробки сміття, модернізації українських ТЕС, оптимізації технологічних процесів у портах.

На зустрічі йшлося також про проблеми будівництва моста через Дніпро в Миколаєві, фінансування якого здійснює Японія.

Україна зі свого боку висловила готовність експортувати в Японію продукцію сільського господарства, зокрема зерно і м'ясо.

Після завершення робочого ланчу Тимошенко взяла участь у церемонії підписання Меморандуму між Державним експортно-імпортним банком України та Агентством НЕКС. Цей меморандум, як відзначили в Посольстві України в Японії, буде сприяти розширенню співробітництва в сфері підтримки та стимулювання торгівлі між країнами, створення взаємовигідних умов для реалізації українсько-японських проектів.

Зустріч Юлії Тимошенко з представниками провідних японських корпорацій проходила в рамках її триденного робочого візиту до Японії.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь