Переключиться на мобильную версию

Ъ: В українській армії з'являться капелани

Міністр оборони Юрій Єхануров підписав наказ про створення при міністерстві Ради із душепастирської опіки, яка діятиме на громадських засадах, пише видання Коммерсантъ-Україна.
Рада діятиме на громадських засадах
Рада діятиме на громадських засадах
president.gov.ua

Згідно із документом, дану раду створюють для формування в збройних силах "інституту військового духовенства (капеланства)". Вона діятиме на громадських засадах, пише видання.

Ъ-Україна повідомляє, що членами ради зможуть стати представники тих церков, які в листопаді минулого року підписали з Міноборони меморандум про співпрацю у справах пастирської опіки військовослужбовців.

Мова йде про Українську православну церкву Московського патріархату (УПЦ МП), Українську православну церкву Київського патріархату (УПЦ КП), Українську греко-католицьку церкву, римсько-католицьку церкву, Українську автокефальну церкву, Всеукраїнський союз об'єднань євангельських християн-баптистів та Духовне управління мусульман України.

Як повідомив Ъ-Україна співробітник департаменту гуманітарної політики Міноборони Руслан Коханчук, вибирати капеланів тієї чи іншої конфесії будуть самі віруючі.

За його словами, в основу методики роботи військових капеланів може бути покладено досвід організації пастирської опіки в українських військових об'єднаннях, які брали участь у міжнародних миротворчих операціях. "Тоді різні конфесії надсилали своїх капеланів у місця дислокації по черзі", - нагадав пан Коханчук.

Водночас, на думку викладача Військового інституту Київського національного університету ім. Шевченка полковника Миколи Дорохова, введення інституту капеланства суперечить Конституції, за якою держава має бути відокремлено від церкви. "У даному випадку ми бачимо фактичне проникнення церкви в державну структуру", - заявив Дорохов.

На його думку, введення інституту капеланства недоцільно ще й через невелику кількість істинних віруючих.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь