Переключиться на мобильную версию

Експерт: Виведення ЧФ РФ з Криму призведе до посилення тюркського впливу

Виведення Чорноморського флоту Росії з Криму призведе до посилення тюркського впливу.
Пантелєєв: Потрібно налаштуватися на діалог
Пантелєєв: Потрібно налаштуватися на діалог
flot.sevastopol.info

Таку думку висловив директор Інституту російського зарубіжжя Сергій Пантелєєв, виступаючи на міжнародному експертному семінарі Росія - Україна: проблема Чорноморського флоту.

"Виведення російського флоту, а як результат російського впливу з Севастополя і в цілому з Криму, одразу ж підвищує рівень тюркського впливу, що зараз не так сильно, але набирає вагу", - сказав Пантелєєв.

На його думку, українська еліта поступово усвідомлює цю проблему.

Експерт підкреслив, що посилення тюркського впливу дуже сильно вдарить по українських інтересах.

"У цьому геополітичному ключі інтереси Росії й України скоріше збігаються, ніж розходяться", - сказав він.

Виходячи з цього, він висловив упевненість, що питання виведення ЧФ РФ не вирішено, перш за все тому, що перебування флоту відповідає як економічним, так і геополітичним і гуманітарним інтересам України.

"Виведення російського флоту, а як результат російського впливу з Севастополя і в цілому з Криму, одразу ж підвищує рівень тюркського впливу, що зараз не так сильно, але набирає вагу"

На думку Пантелєєва, усвідомлення цих переваг прийде до українського керівництва, але при цьому з боку Росії повинна вестися більш зважена політика стосовно України.

"Потрібно налаштуватися на діалог, щоб ми могли бачити наявні загальні інтереси", - сказав він.

Росія буде змушена вивести Чорноморський флот з Криму, вважає експерт російського Інституту стратегічних досліджень Аждар Куртов.

"З моєї точки зору, флот все-таки виводити доведеться, хочемо ми цього чи не хочемо. Не можна допустити ситуацію кінця 80-х років, коли військові частини з Європи нам доводилося виводити в чисте поле. Про це треба думати вже зараз", - сказав Куртов.

За його словами, зберегти флот в Криму немає можливості, бо нинішня і попередня влада України давно обрали вектор інтеграції в НАТО і, як результат, буде проводитися неминуча політика витіснення ЧФ.

"Флот все-таки виводити доведеться, хочемо ми цього чи не хочемо. Не можна допустити ситуацію кінця 80-х років, коли військові частини з Європи нам доводилося виводити в чисте поле"

"За цією позицією стоїть не тільки керівництво України, але й керівництво країн НАТО. Чекати 2017 року і потім або йти на гострий конфлікт з Києвом, або виводити кораблі невідомо куди не можна", - сказав експерт. При цьому він нагадав, що пролонгація договору про базування ЧФ РФ можлива тільки на 5 років.

Куртов вважає, що розумним буде перевести ЧФ на північ Таманського півострова. "Ця пропозиція висловлювалася командуванням ЧФ і не від доброго життя", - сказав він.

За його словами, Новоросійський порт давно розвивається як торговий порт і має пірси, які використовуються під потреби флоту, але розширювати їх до тієї міри, щоб туди перевести весь флот, неможливо. Крім того, Новоросійська бухта у певний період року піддається вітрам, які не дають можливості кораблям стоять на рейді.

"Ніяка Очамчира (Абхазія), ніякий Сухумі - там можна розмістити дрібні кораблі - глибоководну бухту Севастополя замінити не можуть. Так само як із Севастополя неможливо зробити нормальний торговельний порт", - упевнений він.

"У нас такі приклади є, коли на місці колишніх радянських баз у Прибалтиці, в країнах Східної Європи виникають військові бази НАТО"

У свою чергу, експерт Інституту країн СНД Віталій Журавльов зазначив, що на сьогоднішній день альтернативи Севастополю для базування ЧФ РФ немає.

При цьому він вважає, що якщо буде політична воля сторін, рішення про продовження базування флоту можна буде знайти.

Журавльов додав, що Росія побоюється, що після виведення ЧФ РФ на його місці може з'явиться інший флот. "У нас такі приклади є, коли на місці колишніх радянських баз у Прибалтиці, в країнах Східної Європи виникають військові бази НАТО", - сказав він.

Як повідомлялося, модернізація Чорноморського флоту на території України можлива тільки після підписання відповідних угод з українською стороною, зазначають в Міністерстві закордонних справ України.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь