Переключиться на мобильную версию

Опитування: Майже 90% українців вважають себе віруючими

Згідно із соцопитуванням, майже 90% українців є віруючими. При цьому 62% українців вважають себе православними, 6% - греко-католиками, і 27% відносять себе до інших конфесій.
Дев'ять із десяти українців вважають себе віруючими
Дев'ять із десяти українців вважають себе віруючими
gazeta.lviv.ua

Про це свідчать дані соціологічного дослідження проведеного Київським міжнародним інститутом соціології в рамках співпраці з програмою Міжнародного соціального дослідження (ISSP), презентованих на прес-конференції у четвер у Києві.

Згідно з дослідженням, 89,5% опитаних респондентів заявили про свою релігійність. При цьому 53% респондентів погодилися з твердженням "я вірю в Бога зараз, і завжди вірив", ів той же час кожен 5 (21%) заявив про те, що раніше не вірив у Бога, однак став віруючим зараз.

Згідно з даними дослідження, більш релігійними в Україні є жінки. До категорії тієї чи іншої релігійної громади віднесли себе 95% опитаних жінок, у той час як серед чоловіків лише 83%. Водночас, серед чоловіків 16% назвали себе невіруючими, в той час як серед жінок таких виявилося лише 5%.

Дані дослідження також свідчать про те, що серед мешканців західного регіону країни до категорії релігійних належить 97% респондентів. Разом з тим найменша частина віруючих на сході країни (84%).

У ході соцопитування 62% українців заявили про свої православні релігійні погляди, 6% - про греко-католицькі, і 27% - про інші.

Водночас, 71% респондентів повністю або скоріше повністю погоджуються з твердженням, що різні релігійні групи повинні мати рівні права в Україні, 75% з тим, що необхідно поважати всі релігії.

При цьому 66% опитаних безумовно підтримають або скоріше підтримають людину інших релігійних переконань у тому випадку, якщо вона одружиться з ким-небудь із родичів опитаних, а 63% опитаних людину іншої віри на виборах від партії, яку підтримує респондент.

Усього в ході дослідження було опитано 2036 респондентів за випадковою репрезентативною вибіркою, що відповідає стандартам ISSP і представляє доросле населення України старше 18 років. Дослідження проводилося з 11 по 20 жовтня 2008 року. Похибка вибірки не перевищує 3%.

 

Нагадаємо, в українських школах у 5-6 класах, а в деяких регіонах України - з 1 по 11 клас факультативно вивчається предмет християнської етики.

Як повідомлялося, Християнська етика - перший подібний підручник в Україні. Поки його замовили тиражем десять тисяч примірників тільки для шкіл Львівської області. Посібник випустив авторський колектив викладачів Острозької академії під керівництвом проректора з навчально-виховної роботи, професора кафедри романо-германських мов Василя Жуковського.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь