Переключиться на мобильную версию

Експерти: Акції протесту Партії регіонів - це гроші на вітер

Політологи прогнозують, що запланована на сьогодні всеукраїнська акція протесту, яку організовує Партія регіонів, не матиме жодних наслідків.
Акції протесту Партії регіонів - це гроші на вітер
Акції протесту Партії регіонів - це гроші на вітер
img.lenta.ru

Про це свідчать результати експерт-опитування, проведеного Центром політичного консалтингу.

Центр нагадує, що 27 березня Партія регіонів має намір розпочати акції протесту у всіх регіонах України, а також у Києві. Центр політичного консалтингу звернувся до провідних експертів та аналітиків з проханням прокоментувати дану ситуацію: Чого слід очікувати від дій опозиції, чим завершаться ці вуличні акції?.

Директор Інституту проблем управління імені Горшеніна Кость Бондаренко вважає, що акція протесту Партії регіонів не матиме жодних наслідків. "Нічого не слід очікувати, опозиція вже неодноразово демонструвала повну відсутність можливостей втілювати будь-які ідеї в життя. Це чергові гроші на вітер", - сказав він.

У свою чергу, президент аналітичного центру Відкрита політика Ігор Жданов не виключає, що акції протесту можуть вийти з-під контролю їх організаторів.

Він зауважив, що поки що не вірить, що саме Партія регіонів зможе організувати широку хвилю народного протесту. "Тут справа трохи в іншому. Я боюся, щоб таким чином Регіонали не розхитали човен, і ці акції протесту не вийшли з-під їх контролю. Адже можуть відбутися певні інциденти або провокації, і вони не зможуть адекватно на них відреагувати. У загальному масштабі розхитавши човен під назвою "Україна", вони ризикують перетворити державу в країну суцільних мітингів і демонстрацій", - сказав Жданов.

Він висловив думку, що вихід слід шукати не у вуличних акціях. "Треба думати, як консолідувати еліту, як створити велику коаліцію у Верховній Раді, до якої увійдуть Партія регіонів, БЮТ, частина НУ-НС і Блок Литвина. Я думаю, що це адекватніша відповідь на ті загрози, які зараз існують в економіці", - сказав експерт.

Директор центру Третій сектор Андрій Золотарьов прогнозує, що організовані Партією регіонів мітинги проти дій чинної влади будуть черговою політичною акцією.

"Загалом, я вважаю, що регіонали зараз знаходяться в такому становищі, що їм треба щось робити, щоб не втратити остаточно ті відсотки, які вони зараз мають. Хоча ПР займає непогану рейтингову позицію, але відчувається, що виборці дуже розчаровані такою діяльністю опозиції, і їм треба переконати виборців в тому, що вони чогось варті. І тому цілком прогнозовано, що після 100 днів, які відвів Віктор Янукович на подолання кризи, регіонали намагатимуться привернути увагу до своєї політичної сили", - сказав політолог.

Він висловив думку, що такі організовані політичні протести, "штучні протести, будуть неефективні при цих умовах, що склалися. Тому, скоріш за все, це буде чергова політична акція, до яких українські виборці вже звикли".

У свою чергу, директор Центру дослідження проблем громадянського суспільства Віталій Кулик скептично оцінив заявлену Партією регіонів масштабність акції.

За словами експерта, ПР буде важко зібрати на мітинги велику кількість людей, тому вважає, що вони є елементом політичного тиску і елементом політичного торгу між Партією регіонів, БЮТ і Президентом. Також Кулик сумнівається, що Партія регіонів може очолити весь рух протесту.

Директор соціологічної служби Український барометр Віктор Небоженко також переконаний, що подібні акції протесту проти влади ні до чого не призводять.

"Нічим такі акції не завершаться. Справа в тому, що соціальні протести мають хвилеподібний характер, тому перші організовані сплески дуже дорогі, вони вражають і без того слабку владу. Тому нічого, окрім інтересу ЗМІ та деякої напруги в депутатському корпусі, я поки що не очікую", - сказав він.

Директор політичних програм Центру політичного консалтингу Олег Проценко вважає, що в нинішніх умовах недоцільно проводити масові акції протесту.

За його словами, "якогось колосального значення, окрім транспортної проблеми в Києві, ці акції не набудуть. Вони продиктовані перш за все тим, що лідер Партії регіонів сповідує гасло "тому що послідовний". Він обіцяв, що нинішній коаліції дає 100 днів, після чого виведе людей на вулиці. Тобто, з точки зору політичних заяв, вони повинні були дотриматися цієї обіцянки і, принаймні якийсь мітинг організувати ...".

На переконання Проценка, за нинішніх соціально-економічних і політичних умов "цей інструмент вуличної демократії, який застосовує ПР абсолютно неприйнятний і не дасть жодних результатів для тієї ж громадськості, яка вийде на вулиці, оскільки ті питання, які стоять сьогодні перед владою і перед опозицією, вони у багатьох аспектах спільні і не можуть вирішуватися таким чином".

Директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко також не прогнозує жодних наслідків від проведення всеукраїнської акції протесту.

"Вуличні акції такого масштабу не вперше пройдуть в Україні, тому я думаю, виходячи з попереднього досвіду, що ніяких непередбачуваних і негативних наслідків вони не матимуть, за винятком, коли до цих акцій будуть долучатися ті сили, які захочуть їх використовувати у власних інтересах. Але, на мою думку, організатори цієї акції - Партія регіонів - не дозволять цього зробити. Тому, в принципі, такий масштаб є демонстрацією політичної сили і потенціалу мобілізації Партії регіонів, але окрім цього вони реальних наслідків не матимуть", - сказав експерт.

У той же час він зауважив, що, скоріш за все, ситуація буде залежати від політичної поведінки фракції ПР у Верховній Раді. "Якщо вона дійсно вдасться до тих заходів, про які говорили деякі її представники стосовно блокування трибуни парламенту, або до доведення парламенту до недієздатності з метою розпуску та призначення позачергових виборів, то це, на мою думку, буде мати більшу вагу та реальніший вплив на ситуацію, аніж вуличні мітинги, такі як цей протест", - сказав Якименко.

 

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь