Переключиться на мобильную версию

Рада уточнить статус української мови як державної

Сьогодні оприлюднено текст законопроекту № 4222 Про державну мову та мови національних меншин, зареєстрований у Раді 17 березня.
Уточнено статус української мови
Уточнено статус української мови
otherside.com.ua

Автором законопроекту є народний депутат від БЮТ Юрій Гнаткевич, який пропонує парламенту уточнити статус української мови як державної.

Законопроектом передбачено, що мовою роботи державних, громадських органів, підприємств, організацій та закладів є виключно українська мова за винятком випадків, коли кількість представників національних меншин, що проживають у певній адміністративної одиниці або населеному пункті, перевищує 50% населення цього населеного пункту.

Відповідна норма законопроекту про дозвіл використовувати мову національних меншин у діловодстві за умови, що кількість представників нацменшин є більшою за 50% поширюється також на норми про обов'язки посадових осіб, депутатів Ради володіти держмовою, на норми про діловодство та документацію, про мову з'їздів, конференцій та інших форумів, про мову судочинства.

Також законопроектом запропоновано встановити, що у Збройних Силах, Міністерстві внутрішніх справ, Міністерстві із надзвичайних ситуацій, Службі безпеки України та в іншій службової діяльності, технічній та іншій документації використовується тільки державна мова.

Крім цього, проектом передбачено, що мовою навчання у дошкільних загальноосвітніх закладах, у школах, у вищих навчальних закладах є українська.

Законопроектом також запропоновано встановити, що вступні іспити до вузів і громадяни України, й іноземцями складатимуть українською мовою.

Є пропозиція, крім того, встановити, що мовою державних та приватних друкованих та електронних ЗМІ є українська.

Також у проекті передбачено, що у зареєстрованих друкованих ЗМІ, що обслуговують нацменшину, можуть також використовувати мови цих меншин у випадку, якщо наклад цього видання перевищує 50 тисяч примірників і якщо половина його тиражу друкується українською.

Як повідомлялося, народний депутат від Партії регіонів Вадим Колісниченко уже прокоментував цей законопроект.

Лідер Партії регіонів Віктор Янукович не відмовляється від ідеї надання російській мові статусу другої державної в Україні.

Президент Віктор Ющенко вважає, що українська мова потребує державної підтримки.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь