Переключиться на мобильную версию

Ющенко може прийти в Раду 1 квітня

Фракція Блоку Литвина у Верховній Раді виступила за заслуховування парламентом виступу Президента Віктора Ющенка із щорічним посланням до народних депутатів 1 квітня.
Ющенко виступить в Раді
Ющенко виступить в Раді
president.gov.ua

Зокрема, сьогодні на погоджувальній раді голова фракції БЛ Ігор Шаров повідомив, що його фракція отримала звернення глави Секретаріату Президента Віктора Балоги про необхідність заслуховування Радою щорічного послання Президента.

"У мене є пропозиція, щоб ми терміново розглянули це питання, можливо, навіть у середу (1 квітня) цього тижня", - сказав Шаров і підкреслив, що заслуховування Радою щорічного послання Президента є нормою Конституції і її необхідно виконувати.

Крім того, представник Президента в Раді, заступник глави Секретаріату Президента Ігор Попов під час погоджувальної ради заявив, що в Секретаріаті сподіваються, що Рада цього тижня заслухає послання Президента і не допустить повторення торішніх подій, коли депутати (від БЮТ) заблокували трибуну парламенту, щоб не допустити виступу Глави держави.

Попов підтвердив готовність Ющенка виступити із посланням щодо внутрішньої та зовнішньої ситуації в Україні: "Президент висловив свою готовність виступити цього пленарного тижня з посланням до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України".

У зв'язку з цим Попов звернувся з проханням до Верховної Ради визначити дату і час заслуховування виступу Президента. "Ми сподіваємося, що ситуація минулого року не повториться", - підкреслив Попов.

Перший віце-спікер Олександр Лавринович, у свою чергу, заявив, що погоджувальна рада повинна визначитися з датою щорічного послання Президента до парламенту. Лавринович зазначив, що в Раду надійшов лист Віктора Ющенка щодо його щорічного послання до парламенту.

"Ми отримали лист (лист Президента, що стосується щорічного послання) і повинні обмінятися думками щодо часу виступу Президента у парламенті", - сказав він. Перший віце-спікер також зазначив, що спікер Володимир Литвин відсутній на засіданні погоджувальної ради через об'єктивні, особисті причини.

Крім того, за словами Лавриновича, на цей пленарний тиждень заплановано до розгляду 85 нових законопроектів. Водночас, він зазначив, що шість законопроектів, на розгляді яких наполягає голова ради коаліції, лідер фракції БЮТ Іван Кириленко, не повністю оформлено, й вони не готові до розгляду в парламенті. Лавринович звернувся також до лідерів парламентських комітетів з проханням якнайшвидше розглядати ті закони, які ветував Президент.

Нагадаємо, минулого тижня Ющенко висловив надію, що в Раді не буде перешкод для його виступу із щорічним посланням про внутрішню і зовнішню ситуацію, а також запевнив, що він має намір виступити в парламенті, коли це питання буде внесено до порядку денного.

Минулого року Ющенко планував звернутися до Ради в лютому, однак переніс на 13 травня. Але тоді фракція БЮТ заблокувала роботу Верховної Ради, наполягаючи на включенні до порядку денного парламенту проектів антиінфляційних законів. У результаті в 2008 році Ющенко так і не виступав в Раді із щорічним посланням.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь