Переключиться на мобильную версию

Івано-Франківська обласна рада надала УГКЦ статус репресованої

Депутати Івано-Франківської облради проголосували за надання Українській греко-католицькій церкві статус репресованої, повідомляє КоммерсантЪ-Украина.
УГКЦ вдруге отримала статус репресованої
УГКЦ вдруге отримала статус репресованої
askoldova-mohyla.org

Відповідне рішення було прийнято одноголосно в п'ятницю, 27 березня. Однак депутати і представники УГКЦ стверджують, що цей документ має лише декларативний характер.

Крім того, як повідомив канцлер управління Івано-Франківської і Галицької єпархії УГКЦ Володимир Чорний, ніяких правових наслідків дана постанова за собою не понесе. Він повідомив, що пропозиція депутатів облради надати такий статус церкві виходила безпосередньо від єпископа Володимира Війтишина. "На сьогоднішній момент нас цікавлять не якісь пільги та преференції, а лише відновлення історичної справедливості", - сказав пан канцлер.

Голова Івано-Франківської обласної ради Ігор Олійник зазначив, що постанова ніяк не обмежує права інших конфесій, а лише підводить законодавчу базу під ті рішення місцевих органів влади, які були прийняті на користь УГКЦ після проголошення незалежності України та відновлення діяльності церкви. "Протягом останніх сімнадцяти років рішенням місцевих органів влади УГКЦ було повернуто майно, яке належало їй раніше. Тепер передача майна, проведена в попередні роки, узаконена статусом репресованої церкви", - пояснив Олійник Коммерсанту.

У центральних органах влади ініціатива з регіонів поки не отримала офіційного оформлення. Так, заступник глави секретаріату президента Юрій Богуцький повідомив Ъ: "Я ще не бачив таких звернень, якщо надійдуть - ми будемо розглядати." А голова парламентського комітету з питань культури і духовності Володимир Яворівський переконаний, що його комітет таке рішення може прийняти. "У нас є багато депутатів, які це підтримають: і з Західної, і зі Східної України. Але сказати, що таке рішення прийме Верховна рада, я не можу: проти будуть деякі партії, так і Московський Патріархат виступить різко проти. Не думаю, що зараз, у період кризи, це питання може бути актуальним. Є багато інших способів допомогти УГКЦ - і ці можливості треба використовувати, не загострюючи міжконфесійні суперечки ", - вважає він.

***

Нагадаємо, у грудні 2008 року аналогічне рішення 73 голосами депутатів з 90 прийняла Львівська міська рада. Міська влада заявила, що готова повернути УГКЦ відібрані за часів СРСР землі і надати пільгові умови оренди нових земельних ділянок, а основна мета прийняття документу - відновлення історичної справедливості щодо Української греко-католицької церкви.

Відомо, що у березні 1946 року комуністична влада ліквідувала УГКЦ та насильно приєднала її парафії до православної церкви Московського патріархату.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь