Переключиться на мобильную версию

Рада посилює покарання за наругу над держсимволікою

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект, що передбачає посилення покарання за наругу над державною символікою у вигляді позбавлення волі терміном до двох років, пише видання Коммерсантъ-Україна.
ВР посилила покарання за наругу над державною символікою
ВР посилила покарання за наругу над державною символікою
Kyiv Post

Газета пише, що Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект № 1449 Про внесення змін до ст. 338 КК (щодо посилення кримінальної відповідальності за наругу над державними символами України), що стосується прапора, герба і гімну.

Ъ-Україна зазначає, що якщо чинним законодавством за ці дії передбачено штраф до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на термін до шести місяців, то проект закону передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном до двох років.

Як пояснив один із авторів документа Володимир Мойсик з НУ-НС, приводом для його написання стали події жовтня 2007 року, коли на горі Говерла "проросійськи налаштовані молодчики знищили національні символи".

Ще однією причиною стала пригода 5 липня 2008 року. У цей день, під час святкування 90-ої річниці підняття українського прапора на окремих кораблях російського Чорноморського флоту, було зірвано і знищено меморіальну дошку.

Законопроект підтримали 228 депутатів із 437 присутніх у залі. Фракції КПУ і ПР у повному складі від голосування відмовилися.

Як пояснив Ъ-Україна лідер Компартії Петро Симоненко, комуністи не мають наміру захищати нинішню державну символіку України, оскільки її було прийнято недемократичним шляхом. "Прапор і герб - символіка націоналістів, які співпрацюють з фашистами. Значна частина країни їх не сприймає", - зазначив він.

За словами заступника голови фракції Партії регіонів Анатолія Кінаха, його колеги вважали, що законопроект може стати інструментом для розправи над опозиціонерами.

"У ньому не вказано, в яких випадках винних каратимуть арештом на шість місяців, а в яких - позбавляти волі на два роки. Є підозра, що це робиться для того, щоб зручніше було карати тих, хто не згоден з владою і демонструє це", - заявив Кінах. На його думку, повагу до символіки неможливо виховати одними тільки каральними методами.

Нагадаємо, у березні Верховна Рада посилила відповідальність за наругу над могилами.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь