Переключиться на мобильную версию

Литвин: Від безвізового режиму Україна нічого не отримує

Голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає за доцільне ввести плату за в`їзд до України на пунктах прикордонного пропуску для громадян країн, зокрема ЄС, які видають платні візи для українців.
Від безвізового режиму Україна нічого не отримує
Від безвізового режиму Україна нічого не отримує
ric.ua

Про це він сказав в інтерв`ю радіостанції Эхо Москвы.

"Україна безвізовий режим ввела і нічого з цього не отримує. До речі, перед нашою зустріччю я сьогодні доповідь слухав наших юристів. Я їм  запропонував підготувати пропозицію, щоб ввести на пунктах прикордонного пропуску плату за в`їзд – не візовий режим", - сказав Литвин.

Він зазначив, що маючи спрощений візовий режим з ЄС, українцям, щоб отримати візу, потрібно піти до посольства, стати в чергу, здати відбитки пальців, заплатити - іноді по 2,5 тис. грн.  

Спікер наголосив, що платний в`їзд має бути не тільки для жителів ЄС, а й для тих країн, які стягують відповідну плату за візи з українців.

"Щоб це було дзеркальне відображення. Припустимо, якщо якась країна бере з нас 30 євро, і ми переводимо в гривні за курсом. Це не віза, це не плата за візу, а плата за в`їзд", - сказав він.   

Водночас Литвин назвав нереальним відновлення візового режиму з Європейським Союзом.

За його словами, введення плати за в`їзд розв`язало б фінансові проблеми утримання українських посольств за кордоном.

"Сьогодні ми нічого не отримуємо. Більше того, сьогодні ми змушені в 10 країнах скоротити свої представництва, бо не можемо їх утримувати в умовах кризи", - сказав Литвин.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь