Переключиться на мобильную версию

Яценюк: Я противник приватизації газотранспортної системи

Депутат Верховної Ради, колишній голова парламенту Арсеній Яценюк з фракції Блоку Наша Україна - Народна Самооборона називає себе противником приватизації газотранспортної системи України.
Я противник приватизації газотранспортної системи
Я противник приватизації газотранспортної системи
epochtimes.com.ua

Про це він сказав в ексклюзивному інтерв'ю радіостанції Эхо Москвы.  

"Я категоричний противник приватизації газотранспортної системи", - підкреслив Яценюк.

Також він виступає за допуск України до видобування природного газу в Росії в обмін на участь Росії в  управлінні українською газотранспортною системою, що дасть змогу Україні вийти на європейський ринок поставок газу.  

"Моя модель проста. Є компанія. У цій компанії (спільній компанії з управління ГТС) Україна володіє 51% акцій, на решту  ми готові ділитися активами в обмін на газ, з одного боку, і доступом до кінцевого споживача - з іншого", - заявив депутат.   

На думку Яценюка, Україні вигідно створити компанію з управління газотранспортною системою, а натомість отримати доступ до видобутку газу в Росії.

"Я говорю про управління... Ми говоримо про актив, про ресурс. Тобто ми даємо ресурс з транзиту, Росія нам надає ресурс безпосередньо з газу", - заявив депутат.

Він додав, що при власному видобуванні газу на території Росії завдяки російській транзитній системі Україна змогла б поставляти собі газ і компенсувати недостачу, від якої страждає українська економіка.

З його слів, при видобуванні Україною 20 млрд. куб. метрів власного газу, українська економіка споживає приблизно вдвічі більше, ніж польська.

Крім того, Яценюк вважає, що додаткові обсяги газу дадуть змогу Україні вийти на європейський ринок поставок газу.  

"Нам цікаво мати споживача в Європейському Союзі. І, буду відвертий, нам цікаво точно так само заробляти на Європейському Союзі, як це робить Російська Федерація", - підкреслив Яценюк.

Третім учасником компанії з управління ГТС екс-спікер назвав європейські компанії.

При цьому він додав, що сторони повинні забезпечити гарантовану поставку й гарантований транзит.  

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Мы в соцсетях
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь