Переключиться на мобильную версию

МЗС України сподівається, що новий генсек НАТО не зачинить двері перед Україною

МЗС України висловило надію, що при новому генсеку НАТО рішення Бухарестського саміту залишиться ключовим у діалозі України та Альянсу.
НАТО підтвердило принцип відкритих дверей
НАТО підтвердило принцип відкритих дверей
АР

Про це сьогодні, 6 квітня, під час брифінгу заявив керівник прес-служби Міністерства закордонних справ України Василь Кирилич.

"Ми сподіваємося, що і в подальшому наша перспектива, яку чітко задекларовано на саміті НАТО (у Бухаресті), залишається ключовою в діалозі між Україною і НАТО", - сказав Кирилич.

За словами прес-секретаря МЗС, на Бухарестському саміті було визначено, що Україна стане членом НАТО.

Усі інші моменти, за його словами, пов'язані з необхідністю проведення в Україні внутрішніх політичних та економічних реформ.

При цьому Кирилич також нагадав, що в грудні минулого року на засіданні Комісії Україна-НАТО було прийнято Річну національну програму.

"Отже, є поставлена задача, яку необхідно виконувати. Важливо виконувати її успішно і послідовно", - сказав він.

Говорячи про ювілейний саміт глав держав і урядів країн - членів НАТО, який відбувся 3-4 квітня у Франції та Німеччині, Кирилич зазначив, що лідери Альянсу підтвердили рішення, які прийнято на Бухарестському саміті НАТО, про те, що Україна і Грузія стануть членами НАТО.

За його словами, союзники також підтвердили готовність максимально допомагати і підтримувати реформаторські зусилля двох країн, зазначивши важливість успішного проведення політичних і економічних реформ для реалізації євроатлантичних прагнень.

Кирилич також зазначив, що лідери країн - членів НАТО заявили про важливість продовження діалогу і співпраці з країнами - партнерами Альянсу, а також підтвердили вірність політиці "відкритих дверей" НАТО для країн, які хочуть вступити в Альянс.

Крім того, за його словами, лідери Альянсу наголосили, що виконання Річних національних програм допоможе Україні та Грузії просунутися на шляху таких реформ.

"Лідери НАТО наголосили на тому, що взаємовигідні відносини між НАТО та Україною продовжать сприяти регіональній та євроатлантичній безпеці, і в зв'язку з цим високо оцінили внесок України в загальну безпеку, включаючи участь у миротворчих операціях під проводом НАТО", - сказав він.

Як повідомлялося, за підсумками саміту НАТО країни - члени Альянсу вирішили, що новим Генеральним секретарем стане прем'єр-міністр Данії Андрес Фог Расмуссен.

Північноатлантичний альянс на своєму Страсбурзькому саміті в суботу, 4 квітня, підтвердив принцип відкритих дверей, що дозволяє вступити в нього будь-якій демократичній країні, яка згодна і може виконувати зобов'язання члена НАТО.

Однак, за винятком Македонії, яка близька до прийому до альянсу, ні одній країні не обіцяно вступ у найближчій перспективі.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь