Переключиться на мобильную версию

Ющенко заявляє, що для нього дата позачергових виборів не принципова

Президент України Віктор Ющенко заявляє, що для нього дата проведення позачергових президентських і парламентських виборів не принципова.
Ющенко: Це здоровий компроміс для всіх гілок влади
Ющенко: Це здоровий компроміс для всіх гілок влади
president.gov.ua

Про це він сказав під час спільного із президентом Європарламенту Гансом Гертом Поттерінгом підходу до преси у Києві.

"Для мене не принципово, наскільки, скажімо, місяців раніше відбудуться позачергові вибори - у жовтні або у вересні", - сказав Президент.

Він вкотре нагадав, що для нього є важливим, щоб позачергові президентські і парламентські вибори відбувалися при дотриманні ряду умов. Зокрема, парламентські вибори повинні проводитися на основі нового виборчого законодавства, а також повинно бути скасовано депутатську недоторканність.

Ющенко вважає, що позачергові президентські і парламентські вибори принесуть стабільність країні. "Це здоровий компроміс для всіх гілок влади - прийняти рішення чітке і ясне, провівши позачергові вибори, привнести нову політичну якість і стабільність в країну", - сказав Президент.

Перед оголошенням позачергових президентських і парламентських виборів необхідно виділити кошти на їх проведення, наголосив Ющенко.

За його словами, дуже важливо, щоб не повторилася ситуація минулого року, коли він підписав указ про проведення позачергових парламентських виборів, а одна політична сила заблокувала їх проведення, не виділивши кошти.

Тому Президент вважає надзвичайно важливим, щоб парламент прийняв зміни до державного бюджету, якими буде передбачено фінансування виборів.

Також Ющенко заявляє про важливість сприйняття в Європі ініціативи проведення в Україні позачергових парламентських і президентських виборів.

Президент підкреслив, що українська нація, українські політики повинні розуміти, що питання проведення позачергових виборів є внутрішнім питанням країни.

За його словами, державі необхідно знайти спосіб виходу з політичної кризи виключно "гідним, законним, демократичним засобом, сформулювавши відповідь на ці виклики".

Ющенко підкреслив, що дуже важливо, щоб цей шлях був зрозумілим в Європі та світі - "що Україна рухається як демократична країна, у якої є достатньо механізмів для врегулювання будь-якої кризи - політичної чи економічної".

Президент вважає, що проведення позачергових виборів є одним із таких механізмів. Він підкреслив, що вибори повинні дати відповідь на вирішення політичної кризи. Після виборів, за словами Глави держави, в парламенті має з'явитися більшість, яка зможе приймати будь-які важливі для країни закони, а також зможе взяти відповідальність за соціально-економічну ситуацію.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Юлія Тимошенко назвала нереальним одночасне проведення позачергових виборів Президента і Верховної Ради.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь