Переключиться на мобильную версию

Огризко: Україні не можна знижувати темпи просування в НАТО

Україні не можна знижувати темпи співпраці з НАТО, незважаючи на те, що перспективу набуття членства в Альянсі зараз чітко не визначено.

Про це заявив перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Володимир Огризко під час засідання круглого столу на тему Національна безпека: порядок денний для України.

Огризко зазначив, що сьогодні провідна роль в забезпеченні міжнародної безпеки належить НАТО, і Україна "стоїть у черзі на вступ", а чи прискориться ця черга чи сповільниться, залежить від нашої держави.

"Я переконаний, що не можна не тільки зменшувати темпи нашого співробітництва з НАТО, а їх потрібно прискорювати і збільшувати", - зазначив він.

Огризко також звернув увагу, що на останньому ювілейному саміті Альянсу було прийнято низку документів, що підтверджують попередні наміри НАТО щодо членства України.

Він повідомив, що завершується робота над річним цільовим планом Україна-НАТО, і додав, що за умови його виконання до кінця року наша держава зробить істотний крок на шляху до Альянсу. "В іншому випадку ми так і будемо топтатися на місці", - сказав він.

На думку директора Інституту проблем національної безпеки при РНБО Володимира Горбуліна, останні рішення самітів НАТО не означають, що Україна повинна відмовитися від намірів вступати в Альянс. Водночас, сказав він, це привід подумати над пошуком альтернативних шляхів забезпечення безпеки України.

"Якщо до цього ми говорили: або блоковість, або нейтральність, або НАТО, то я вважав би за необхідне виходити з того, що потрібно шукати якийсь паліативний варіант", - сказав Горбулін, додавши, що, на його думку, це була б краща перспектива на найближчі роки.

Як повідомлялося, спікер Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що Україна повинна бути позаблоковою державою.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь