Переключиться на мобильную версию

Луценко оскаржить постанову суду, що зобов'язує його вибачитися перед Колесніковим

Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко заявив, що буде подавати апеляцію на рішення Печерського райсуду Києва, який зобов'язав його спростувати інформацію про те, що регіонал Борис Колесніков причетний до скоєння злочину.
Луценко: Я апелюватиму це рішення
Луценко: Я апелюватиму це рішення
1plus1.ua

"Я апелюватиму це рішення у Київському апеляційному суді, бо мені зовсім незрозуміло, що саме із заявленого мною не відповідає дійсності", - заявив Луценко сьогодні під час чату на Кореспондент.net.
Міністр підкреслив, що в 2005 році у своєму виступі у Верховній Раді він лише доповідав про інформацію, яку було використано Генпрокуратурою для порушення кримінальної справи, а згодом і арешту Колеснікова.

"Я спеціально підготувався, ось у мене в руках довідка, підписана Департаментом кримінального розшуку МВС України за 2003 рік. Її складено ще до мого приходу на посаду міністра. Ця довідка підтверджує, що в 2003 році УБОЗ Донецької області виявив стійку злочинну групу, що діє на території області. Організатором і лідером її є якийсь Чучкін. У складі цієї групи ще семеро учасників. Ось їх фото", - розповів Луценко, демонструючи копії документа редакторам Корреспондент.net.

"Далі, - продовжив глава МВС, - працівники УБОЗ описують причетність групи до скоєння таких злочинів: замах на Пенчука (на замовлення), вбивство геїв (на замовлення), вибух автомобіля Угрехелідзе. Саме на підставі цієї інформації МВС зібрало матеріали про зовнішнє спостереження з наступним замахом на пана Пенчука, що разом із заявою Пенчука про здирництво з боку Колеснікова і стало основою для порушення кримінальної справи".

При цьому, міністр підкреслив, що справу порушило не МВС, а Генпрокуратура.

"Чому пан Колесніков воює саме з Луценком – по-моєму, ясно. В основі його претензій - політика, а не право. Хоча б тому, що під час моєї відставки, яку ініційовано Партією регіонів, за заявою депутатів цієї фракції було порушено кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень працівниками МВС у справі Колеснікова. І тоді, у 2007 році, слідство винесло рішення про відсутність складу злочину з боку правоохоронних органів. Тому почекаємо остаточного рішення в Апеляційному, а якщо треба, то й у Верховному суді", - резюмував Юрій Луценко.

Нагадаємо, сьогодні Партія регіонів повідомила, що 6 квітня Печерський районний суд Києва зобов'язав міністра внутрішніх справ спростувати інформацію про те, що народний депутат, член ПР Борис Колесніков причетний до скоєння злочину.

Мова йде про заяви Луценка, які зроблено 7 квітня 2005 року з трибуни Верховної Ради. Тоді міністр звинуватив Колеснікова, на той час голову Донецької обласної ради, у здирництві.

20 березня в Донецьку, відповідаючи на запитання журналіста, чи буде міністр реагувати на вимоги Колеснікова принести йому свої публічні вибачення, Луценко сказав: "Я не бачу зараз підстав, бо МВС не мало жодної юридичної причетності до цієї справи".

***

Нагадаємо, в 2005 році Пенчук, колишній співвласник великого донецького торгового центру Білий лебідь, звинуватив Колеснікова, тоді голову Донецької облради, у вимаганні у нього акцій ТЦ. В результаті стосовно Колеснікова було порушено кримінальну справу, його затримали, і він 4 місяці провів у СІЗО.

2 березня цього року рішенням Ворошиловського районного суду міста Донецька Пенчука засуджено до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна. У свою чергу в ПР заявили, що мають намір вимагати покарання замовників кримінальної справи, яку порушено стосовно одного із лідерів партії Колеснікова.

5 березня Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію із розслідування обставин затримання 6 квітня 2005 року Головним слідчим управлінням МВС, порушення кримінальної справи та утримання під вартою Бориса Колеснікова.

Эта же новость на Корреспондент.нет
Комментариев (0)
Реклама
Реклама
Реклама
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее здесь